Brezilya Devlet Başkanı koronavirüse yakalandı

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, "Basit bir grip" diyerek küçümsediği koronavirüse yakalandı.

DÜNYA 07.07.2020, 16:21 Sinem Ramazanoğlu
Brezilya Devlet Başkanı koronavirüse yakalandı

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. Bolsonaro, koronavirüs salgını için, "Basit bir grip" diyerek küçümsemesi gündem olmuştu.

Brezilya Devlet Başkanı’nın test sonucu pozitif çıktı

banner32
Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun yüksek ateş ve boğaz ağrısı şikayetiyle yaptırdığı koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. Bolsonaro’nun tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınını küçümsemesi yüzünden on binlerce insan hayatını kaybetti. Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro’nun koronavirüs salgını hakkında kullandığı, "basit bir grip ve ufak bir soğuk algınlığı" sözleri ise gündem olmuştu.

65 bin 556 kişi hayatını kaybetti

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan çok kısa bir zaman içinde tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınını küçümseyen Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, bu tavrı yüzünden on binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Dünya genelinde koronavirüsü en ağır geçiren ülkelerin başında yer alan Brezilya’da, şimdiye kadar 65 bin 556 kişi hayatını kaybetti. 

Brezilya, koronavirüs salgınındaki vaka sayısına göre dünyada ikinci sırada yer alıyor. Solunum yollarını etkileyen salgın şimdiye kadar 1 milyon 626 bin 71 kişiyi enfekte etti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@