Çin bu iş çözdü: Bugün de yeni covid-19 görülmedi

Dünya geneline yayılan herkeste büyük bir korku ve paniğe neden olan ölümcül ilk ortaya çıktığı ülke olarak bilinen Çin bugün yeni bir açıklama yaparak ikinci kez ülke içi kaynaklı koronavirüs tespit edilmediğini duyurdu.

DÜNYA 20.03.2020, 11:08 Melek Eren
Çin bu iş çözdü: Bugün de yeni covid-19 görülmedi

Koronavirüs salgını 200 binin üzerinde vaka 10 binin üzerinde ölüm ile dünyayı titretmeye devam ederken Çin’den güzel haberler gelmeye başladı. Virüsün ilk başladığı ülke olan Çin neredeyse korona işini çözmüş gibi görünüyor. Bugün içinde yapılan açıklamada ülke içi kaynaklı Coronavirüsü tespit edilmediği duyuruldu. Çin'de dün de hiç vaka tespit edilmediği açıklanmıştı.

39 vakanın tamamı yurtdışından geldi

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından yapılan açıklamada ülke içi kaynaklı yeni tip Corona virüsü görülmediği anakarada, Perşembe günü kaydedilen 39 yeni vakanın tamamının yurtdışından geldiği bildirildi. Yapılan açıklamada yurtdışından gelen yabancı ülke vatandaşları unda görülen ve ithal vaka olarak verilen belirtilen vaka sayısının ise 228 olduğu bildirildi.

Dünden bu yana 3 kişi öldü

Geçtiğimiz haftalarda yoğun ölüm haberleriyle gündeme gelen Çin'de Corona virüs nedeniyle dünden bu yana 3 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Çin'de bugüne kadar virüse bağlı can kayıpları 3 bin 248’e yükseldi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@