Çin'den aldığı testler bozuk çıkan İngiltere parasını geri istiyor

Koronavirüs salgınında en çok can kaybının yaşandığı ülkelerden biri olan İngiltere, Çin’e ait iki firmadan aldığı ve kişinin virüsü kaptıktan sonra bağışıklık geliştirip geliştirmediğini gösteren testlerini denemelerde doğru sonuç vermediğini tespit etti. Yetkililer testlerin bozuk çıkmasının ardından ödenen 16 milyon sterlinin geri iade edilmesi için çalışma başlattı.

Çin'den aldığı testler bozuk çıkan İngiltere parasını geri istiyor

İngiltere bir yandan güvenilir ve hızlı sonuç veren antikor testi üretime çalışmalarına devam ederken bir yandan da Çin ile uğraşmayı sürdürüyor. Koronavirüs nedeniyle en çok can kaybının yaşandığı ülkelerden biri olan İngiltere, Çin'den aldığı testlerin parasının geri iade edilmesini istiyor.

Oyunun kuralları değişecek

banner32
İngiltere başbakanı Boris Johnson 19 Mart tarihinde yaptığı basın toplantısında antikor testlerinin ekonomik ve sosyal anlamda oyunun kurallarını değiştireceğini iddia etmişti. 24 Mart'ta da açıklama yapan Johnson bu testlerin yakında satışa çıkarılacağını söylemişti.

İki farklı test uygulanıyor

Şu anda dünyada koronavirüs salgınına karşı iki farklı testi uygulanıyor. Yapılan ilk testi yani Antijen testinde kişide virüs olup olmadığı tespit edilirken antikor testinde ise bağışıklık sistemi tarafından ilgili virüse karşı oluşturan proteinlerin bulunup bulunmadığı ortaya çıkıyor. Antikor denen proteinler ortaya çıkmışsa kişi bu hastalığı atlattık anlamına geliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@