Çinli uzman dünyayı tehdit altına alan koronavirüsün sona ereceği tahmini tarihi açıkladı

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit altına alan koronavirüs için Çinli uzmanlardan ezberleri bozan bir açıklama geldi.

DÜNYA 11.02.2020, 23:43 Sema Topbaş
Çinli uzman dünyayı tehdit altına alan koronavirüsün sona ereceği tahmini tarihi açıkladı

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit altına alan koronavirüs için Çinli uzmanlardan ezberleri bozan bir açıklama geldi. Son olarak Dünya Sağlık Örgütü yeni tip koronavirüs için korkutan açıklamayı yapmış ve bu virüsün dünyanın geri kalanı için büyük tehdit oluşturduğunu söylemişti.

Çinli Uzmandan Ezber Bozan Tahmin

Dünya Sağlık Örgütü’nün binlerce kişinin hayatına sebep olan virüsle ilgili yaptığı ürkütücü açıklama sonrasında Çinli uzman Zhong Nanshan koronavirüs salgınının Nisan ayında sona erebileceğini iddia etti.

Virüs Şubat Ayında Zirveyi Bulabilir

Geçtiğimiz Salı günü Reuters’a demeç veren ve koronavirüs salgınının ele alan Çinli uzman Zhong Nanshan, binlerce kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan virüsün Şubat ayında zirveye ulaşabileceğini öne sürdü. 2003 yılında baş gösteren SARS salgınıyla mücadelesiyle tanınan Zhong Nanshan, koronavirüs salgınıyla ilgili yaptığı açıklamada, bu salgının Nisan ayında biteceğini umduğunu belirterek virüsle ilgili çok farklı bir çıkışta bulundu.

banner32

Virüs Sebebiyle Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 1071’i Buldu

Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü’nün geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Çin’de baş gösteren koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısının 1071’e ulaştığını belirtmişti. Virüsten etkilenenlerin sayısı ise 42 bin 708’e yükseldi. Virüsün binlerce kişiyi etkilediğini belirten Dünya Sağlık Örgütü genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, gün içinde koronavirüse ilişkin olarak virüs örneklerinin paylaşılmasının ve virüse karşı aşı ve ilaçlarla ilgili araştırılmanın hızlandırılması için çağrıda bulundu.

Yorumlar (1)
Murat 6 ay önce
Boşuna dememişler Allah dağına göre kar yağdırır...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@