Donald Trump'tan Türkiye'ye sevgi mesajı

ABD Başkanı Donald Trump Türkiye ile ilgili yeni mesajlar paylaştı. Türkiye'yi çok sevdiğini dile getiren Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de her zaman görüşebileceklerini söyledi. Trump açıklamasında aynı zamanda NATO ile ilgili geçtiğimiz günlerde beyin ölümü gerçekleşti ifadelerini kullanan Fransa Cumhurbaşkanı'na tepki gösterdi.

DÜNYA 03.12.2019, 14:00 03.12.2019, 17:26 Melek Eren
Donald Trump'tan Türkiye'ye sevgi mesajı

ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılacak olan NATO zirvesi öncesinde ittifakın genel sekreteri Jens Stoltenberg ile ortak bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Donald Trump'ın gündeminde Türkiye vardı.

Türkiye'yi seviyorum

Toplantıda Türkiye ile ilgili konuşan ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'yi çok sevdiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de ilişkilerinin iyi olduğunu söyledi. Türkiye'nin çok iyi bir NATO ülkesi olduğunu da dile getiren Donald Trump, Erdoğan ile görüşebileceklerini ifade etti. Aynı zamanda Türkiye'nin kendilerine Bağdadi operasyonunda çok yardımcı olduğunu belirten ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin ABD silahlarını almak istediğini fakat Obama yönetiminin buna engel olduğunu dile getirdi.

Fransa Cumhurbaşkanı'na tepki gösterdi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, geçtiğimiz günlerde ingiltere merkezli Economist dergisine verdiği röportajında NATO'nun beyin ölümü yaşadığını söylemişti. ABD Başkanı Donald Trump bugün düzenlenen basın toplantısında Macron’un bu açıklamalarına tepki gösterdi. NATO'nun büyük bir amaç için hizmet ettiğini belirten Donald Trump, NATO için böyle bir açıklamayı hiç kimsenin yapamayacağını belirterek Macron'un bu açıklamalarının nahoş ve aşağılayıcı olduğunu ifade etti.

NATO'ya en çok Fransa ihtiyaç duyuyor

Donald Trump açıklamasının devamında notaya en çok ihtiyaç duyan ittifak üyesinin Fransa olduğunu belirterek, NATO’dan en az faydalanan ülkenin ise ABD olduğunu söyledi. Trump aynı zamanda Fransa ekonomisinin şu anda hiç de iyi bir durumda olmadığını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@