Dünya Şokta! İlk kez bir ölüden koronavirüs bulaştı

Tayland’da yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybeden bir hasta tarafından adli tıp uzmanına koronavirüs bulaştığı öğrenildi. Yaşanan bu olay sonucunda dünyada ilk kez bir ölüden koronavirüs bulaşmış oldu.

DÜNYA 14.04.2020, 14:02 14.04.2020, 14:07 Sema Topbaş
Dünya Şokta! İlk kez bir ölüden koronavirüs bulaştı

Tayland’da yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybeden bir hasta tarafından adli tıp uzmanına koronavirüs bulaştığı öğrenildi. Yaşanan bu olay sonucunda dünyada ilk kez bir ölüden koronavirüs bulaşmış oldu. Tün dünyayı şok uğratan olayda, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden bir hastadan bulaşan virüs salgınla ilgili endişeleri daha da arttırdı.

Virüs İlk Kez Bir Ölüden Bulaştı

banner32
Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya geneline hızla yayılan yeni tip koronavirüs salgını insan sağlığını ve günlük hayatı bir hayli olumsuz etkilemeye devam ediyor. Dünya genelinde salgın sebebiyle hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 120 bini aşarken salgına yakalananların sayısı da 2 milyona yaklaştı. Tayland’da meydana gelen bir olay sonucunda tüm dünya koronavirüs salgınıyla ilgili bir kez daha endişeye kapıldı. Koronavirüs teşhisi konan ve salgın nedeniyle hayatını kaybeden biri bir başkasına virüs bulaştırdı. Ölüden adli tıp uzmanına bulaşan virüs sonucunda yaşanan bu olay, ölü bir insandan kaynaklanan ilk koronavirüs vakası olarak kayıtlara geçmiş oldu.

Koronavirüs Ölü Bedende Ne Kadar Yaşıyor?

Öte yandan dünya genelinde etkili olan yeni tip koronavirüs salgınının ölü bir bedende ne kadar süre yaşadığı konusunda tam olarak bir sonuç çıkarılmış değil.
Koronavirüs Vakasıyla Temas Eden Herkesin Kendini Koruması Gerekiyor
Tayland’da yaşanan olayın ardından konuyla ilgili yorum yapan Patoloji Profesörü Angelique Corthals, bu virüs kapsamında sadece sağlık çalışanlarının değil morg teknisyenleri ve cenazelerle ilgilenen kişilerin de gereken önlemi almaları gerektiğini belirtti. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@