Erdoğan’ın resti sonrası TSK Esed Rejimini roketatarla vurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı açıklamalar sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Esed Rejimi hedeflerini çok namlulu roketatarlarla vurduğu öğrenildi.

DÜNYA 12.02.2020, 19:47 12.02.2020, 21:25 Sema Topbaş
Erdoğan’ın resti sonrası TSK Esed Rejimini roketatarla vurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı açıklamalar sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Esed Rejimi hedeflerini çok namlulu roketatarlarla vurduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanı’nın partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamasındaki resti sonrasında sınırda sıcak saatler yaşandığı son dakika bilgisi olarak aktarıldı.

Cumhurbaşkanı’ndan Vururuz Resti Gelmişti

AK Parti Grup Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan İdlib’in Kuzeyinde askerlerimize yönelik gerçekleştirilen hain saldırıya da değinmişti. 5 askerimizin şehit olduğu 5 askerimizin de yaralandığı saldırıyla ilgili açıklama yapan Erdoğan, bu süreç içerisinde Türk askerine gelebilecek en küçük zarar halinde Soçi Mutabakatına bağlı kalınmayacağını ve rejim güçlerinin her yerde vurulacağını duyurmuştu.

TSK Rejim Unsurlarını Çok Namlulu Roketatarlarla Vurdu

banner32
Gelen son dakika bilgisinde ise Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Halep’in Batısına doğru ilerleme girişiminde bulunan Esed Rejimine ait hedeflerini çok namlulu roketatarlarla vurduğu belirtildi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin rejime ait hedefleri vurduğu anlar kameraya da yansıdı.

Rejim Tarafından Küstah Tehdit Gelmişti

Diğer yandan Esed Rejimi tarafından Türkiye’ye küstah bir tehdit yöneltilmişti. Türkiye’nin bölgede ihlal yaptığı belirtilen açıklamada, Türkiye’nin Suriye hamlelerine karşılık olarak Suriye Ordusu tarafından saldırı düzenleneceği açıkça belirtilmişti.

152 Rejim Unsuru Etkisiz Hale Getirilmişti

Öte yandan İdlib’deki hain saldırı sonrasında şehit olan 5 askerimizin kanı yerde kalmamış ve TSK tarafından yapılan misilleme sonucunda 152 rejim unsurunun etkisi hale getirildiği belirtilmişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@