Facebook'un Sahibi Mark Zuckerberg 7,2 Milyar Dolar Kaybetti

Amerikan Başkanı Trump’ın bir paylaşımıyla ortalık iyice alevlenen kampanyaya Starbucks da dahil oldu.

DÜNYA 29.06.2020, 12:13 Kadir Kurtay
Facebook'un Sahibi Mark Zuckerberg 7,2 Milyar Dolar Kaybetti

Facebook'a artık reklam vermeme kararı alan şirketlerin sayısı yüze yaklaşırken bu kampanyanın Facebook'un CEO'su Zuckerberg'e maliyeti ise 7.2 milyar dolar oldu.

Sosyal medya devi olan Facebook geçtiğimiz senelerde patlak veren veri skandalından sonra tarihinin en kötü dönemlerinden birisini yaşamakta.

Coca-Cola vede Verizon’un da aralarında olduğu onlarca şirket, Amerikan Başkanı Trump’ın  şiddet içerikli paylaşımını silmeyen Facebook’tan reklamlarını geri çekme kararı almıştı.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, Trump’ın bir paylaşımıyla ortalık alevlenen kampanyaya Starbucks da dahil oldu.

Geçtiğimiz günlerde başlayan Facebook boykotuna katılarak sosyal medya platformuna reklam vermeme kararı alan şirketlerin sayısı yüze çıktı.

Bu kampanyanın maliyeti ise milyar dolarlarla ölçülecek seviyeye yaklaştı

Yaşanan bu gelişmeler sonrası Facebook’un piyasa değeri 56 milyar dolar azalırken,  Zuckerberg’in net serveti ise 7.2 milyar dolar azalarak 82,9 milyar dolara indi.

25 Mayıs'tarihinde Minnesota eyaletinde yaşayan siyahi George Floyd’un beyaz bir polis tarafından öldürülmesi sonrası başlayan protesto dalgası ülkedeki tansiyon iyice artmasına sebep olmuştu.

Amerikan Başkanı Trump’ın 29 Mayıs’tarihinde yaptığı Yağma başlarsa ateş açarız paylaşımıyla bu tansiyonun en üst noktaya çıktığı tarih olarak görülmüştü.

Twitter'ın bu adım sonrası gözler Facebook'a çevrilmiş, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg'in Başkan Trump’ın paylaşımı Facebook kurallarını ihlal etmiyor açıklaması bir çok kesmin tepkisini çekmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@