Fransa Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Milyon Maske Talebinde Bulundu

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Fransa'da da Coronavirüsü mücadelesi devam ediyor. İnsani yardım kuruluşu Baraka City, ülkede korona ile mücadele eden sağlık personeli için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım talebinde bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Milyon Maske Talebinde Bulundu

Fransa'da son resmi verilere göre Corona virüs salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 562 oldu. Ülkede vaka sayısı ise 14 bin 459’a yükseldi. Ülkede son günlerde salgın ile mücadele eden ve virüs tespit edilenlere tedavi uygulayan doktor ve hemşirelerin maskelerinin yetersiz olduğu konuşuluyordu.

Fransa İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı

banner32
Ülkede bulunan insani yardım kuruluşu Baraka City'nin kurucusu ve yöneticisi İdriss Sihamedi, sosyal medya hesabından sağlık personelinin maske ihtiyacını gidermek için "Mask4France" Etiketi ile bir yardım kampanyası başlattı.

Türkiye'den 1 Milyon Maske Yardımı İstedi

Sihamedi Aynı zamanda Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ülkede salgından mücadele eden sağlık personeli için 1 milyon maske yardımı yapılması yönünde çağrıda bulundu.

Yorumlar (1)
Sinan 5 ay önce
Ben özel hastahneye gitim maskemiz yok diye doktor muane etmedi maske almak icin eczaneye gitim 250 dedi ve alamadım benim gibi nekadar gariban var ön celik bizim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@