Hindistan kolları ve bacakları olmadan dünyaya gelen bebeği konuşuyor

Hindistan’da bir kız bebek genetik bozukluk nedeniyle kolları ve bacakları olmadan dünyaya geldi. Doktor ve aile şaşkına dönerken, 100 bin yenidoğanda bir görülen bir durum olduğu belirtildi.

DÜNYA 28.06.2020, 16:31 28.06.2020, 16:35 Sinem Ramazanoğlu
Hindistan kolları ve bacakları olmadan dünyaya gelen bebeği konuşuyor

Hindistan'ın Madya Pradesh eyaletinde bulunan Vidisha bölgesinin Sakla köyünde 28 yaşındaki bir kadın kolları ve bacakları olmayan bir kız bebek dünyaya getirdi. 100 bin yenidoğanda biri görülen olası durumun, 100 bin yenidoğanda biri görülen bir durum 'Tetra- Amelia sendromu' olarak da bilinen 'otozomal resesif konjenital bozukluk' olarak adlandırıldığı belirtildi.

100 bin yenidoğanda bir görülüyor

Kolları ve bacakları olmadan dünyaya gelen kız bebeği hakkında konuşan Rajiv Gandhi Smriti Hastanesi'nin çocuk doktoru olan Dr. Suresh Aggarwal, nadir bir genetik bozukluk ile doğan kız bebeğin son derece sağlıklı olduğunu dile getirdi. 

'Tetra- Amelia sendromu' olarak da bilinen 'otozomal resesif konjenital bozukluk' ile dünyaya gelen kız bebek hakkında Jai Prakash Bölge Hastanesi'nde çocuk doktoru olan Dr. Prabhakar Tiwari’de konuyla ilgili değerlendirmede bulundu.  Dr. Tiwari, bu sendromun 100 bin yenidoğanda bir görüldüğünü ve bu sendromla da kariyerinde ilk defa karşılaştığını belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@