İçinde 7 cesedin bulunduğu tekne sahile vurdu

Japonya'daki Sado Adası'nda içinde 5 ceset ile iki insan kafasının bulunduğu ahşap teknenin sahile vurduğu ve polisin incelemesinin devam ettiği bildirildi.

DÜNYA 31.12.2019, 15:39 Şener Koştu
İçinde 7 cesedin bulunduğu tekne sahile vurdu

Japonya’daki Sado Adası’nda içinde 7 cesedin bulunduğu tekne sahile vurdu. Kuzey Kore’ye ait olduğu belirlenen balıkçı teknesinde yapılan incelemede 5 ceset ile 2 kişiye ait ceset parçaları bulundu.

Hayalet Tekne

banner32
Kuzey Kore’ye ait olduğu tespit edilen balıkçı teknesinin kalıntılarının Sado Adası’na vurmasıyla birlikte yetkililer, teknede inceleme başlattı. Teknede arama yapan polis ekipleri, 5 cansız beden ile iki kesilmiş insan kafası ile karşılaştı. Japon basınında geniş yer bulan olayda Cuma gecesi sahile vuran hayalet tekne olarak adlandırılan balıkçı teknesinde polisin Cumartesi sabahı inceleme başlattığına, içerisinde 7 cesedin çıktığı ahşap teknenenin dışında Korece yazıılar ve rakamlar bulunduğuna değinildi.

Cesetler İskelete Dönüşmek Üzere

Olayla ilgili açıklamalarda bulunan yetkililer, “Teknede bulunan iki insan kafasının diğer cesetlere ait olup olmadığını tespit etmeye çalışıyoruz. Teknenin enkazında bulunan cesetler neredeyse iskelete dönüşmek üzere olduğundan teknenin uzun süre denizde olduğunu düşünüyoruz. Son bir ay içerisinde ikinci defa ahşap bir tekne kıyıya vurdu. Çoğunluğu Kuzey Kore’ye ait olan ‘hayalet tekneler’ içi boş halde Japon kıyılarına çok sık vuruyor.” dediler.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@