İngiltere'den son dakika koronavirüs kararı

İngiltere son dakika açıklaması yaparak Çin'de başlayan yeni tip koronavirüsü halk sağlığı için ciddi bir tehdit olarak ilan etti. Yapılan açıklamada salgınla ilgili olarak yeni önlemler alınacağı ifade edildi.

İngiltere'den son dakika koronavirüs kararı

İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada coronavirüs görülen insanların artık zorla karantinaya alınabileceğini ve kesinlikle serbest bırakılmayacaklarını duyurdu.

Coronavirüs çok ciddi bir tehdit

banner32
Çin'in wuhan kentinde başlayan ve kısa süre içerisinde geneline yayılan Corona virüs dünyayı tehdit etmeye devam ederken ülkelerden de peş peşe açıklamalar geliyor. İngiltere tarafından yapılan açıklamada virüsün ilk ortaya çıktığı hubei eyaleti enfeksiyon bölgesi olarak belirlendi.

Zorla karantinaya alınabilecek

İngiltere tarafından yapılan açıklamada yeni coronavirüse rastlanması ya da virüsün bulaşmasının halk sağlığı için yakın bir tehdit oluşturduğunu belirtilirken bu düzenlemelerde belirtilen önlemlerin virüsün daha fazlası bulaşmasını önlemek veya geciktirmek için etkili araçlar olduğunu kabul edildiği bildirildi. Yapılan açıklamada Corona virüs tehdidi görülen kişilerin karantinaya zorla alınabileceği belirtilirken serbest bırakılmayacakları da ifade edildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@