İran Cumhurbaşkanı Ruhani Coronanın Biteceği Tarihi Verdi

Yeni tip coronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan ve binlerce kişinin hayatını kaybettiği İran'ın Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Corona virüsü yayılmasından kaynaklı olağanüstü durumun 2 hafta içerisinde ortadan kalkacağını söyledi.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani Coronanın Biteceği Tarihi Verdi

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani dünyayı etkisi altına alan Corona virüsün yayılmasından kaynaklanan olağanüstü durumun 2 hafta içerisinde ortadan kalkmasını beklediklerini dile getirdi. Salgın nedeni ile alınan önlemlerin sadece 2-3 haftalık bir süre için uygulanacağını belirten Ruhani, seyahat kısıtlamalarının da kalkacağını ifade etti.

Kendilerine Komplo Kurulduğunu İddia Etti

Reuters haber ajansında yer alan habere göre İran devlet başkanı Ruhani, İran'ın ekonomik üretimi normale döndürmek için ne gerekiyorsa onu yapması gerektiğini belirtirken devrim düşmanlarının ekonomik üretimi durdurmak için komplo kurduklarını dile getirdi.

1500 Kişi Hayatını Kaybetti

Dünya genelinde coronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri İran. Şu ana kadar ülkede 20.000 kişinin enfekte olduğu öğrenilirken 1500 kişide salgın nedeniyle hayatını kaybetti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@