İran'da koronavirüsten dolayı ölenlerin sayısı artıyor bir ülkede daha görüldü

İran'da koronavirüsten dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e, şüpheli vaka sayısı ise 750'ye yükseldi. 18 şüpheli vakaya ise koronavirüs tanısı kondu.

İran'da koronavirüsten dolayı ölenlerin sayısı artıyor bir ülkede daha görüldü

İran Sağlık Bakanı Said Nemeki ile bir görüşme yaptıktan sonra açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsten dolayı İran’da yaşamını kaybedenlerin sayısının 5’e yükseldiğini ifade etti.

Vaka Sayısı Yükseliyor

İranlı mevkidaşı ile bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İran’da şu ana kadar korona virüsten yaşamını kaybedenlerin sayısının 5 olduğunu, şüpheli vaka sayısının ise 750’ye yükseldiğini öğrenmiş bulunmaktayız. İran Sağlık Bakanıyla yaptığımız telefon görüşmesinde iki ülke arasında alınması zorunlu acil önlemleri ve bu önlemlerin nasıl hayata geçirileceği üzerinde de görüşerek mutabakata vardık. Komşumuz İran’ın virüsle mücadelesinde her daim yanındayız.” dedi.  

Sınırımıza Kadar Geldi

Dünyada ilk olarak Çin’in Hubey eyaletine bağlı Wuhan şehrinde görüldükten sonra binlerce kişinin yaşamının yitrimesine yol açan koronavirüs (Kovid-19) sınırımıza kadar geldi. Komşumuz İran’da ortaya çıkan virüs şu ana kadar 5 cana mal oldu. Komşumuzda şüpheli vaka sayısı 750’ye yükselirken, bu vakaların 18’ine koronavirüs (Kovid-19) tanısı kondu. Ayrıca koronavirüsün görüldüğü ülkeler arasına bugün Lübnan’da eklendi.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@