İran Dini Lideri Hamaney'in Trump'ın yüzüne kanlı tokat paylaşımı ABD'yi kızdırdı

İran Dini Lideri Hamaney, Irak'taki ABD üslerine düzenlenen füzeli saldırının ardından ABD'nin suratına tokadı indirdik açıklaması yapmıştı. Bugünde ABD Başkanı Trump'ın suratına indirilmiş kanlı tokat paylaşımı ile herkesi şaşırttı.

DÜNYA 09.01.2020, 18:40 Şener Koştu
İran Dini Lideri Hamaney'in Trump'ın yüzüne kanlı tokat paylaşımı ABD'yi kızdırdı

ABD ile İran arasında General Kasım Süleymani’nin öldürülmesiyle yükselen tansiyon düşmek bilmiyor. Bu seferde İran Dini Lideri Hamaney, ABD Başkanı Trump’ın yüzüne atılan ‘kanlı tokat’ fotoğrafını kendi sitesinde paylaştı.

Kasıtlı Olarak Öldürmedi İddiası

banner32
Kimliğini açıklamayan bazı ABD ve Avrupa hükümet kaynakları tarafından İran’ın, ABD üslerine düzenlediği füze saldırılarıyla alakalı kayda değer bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre General Kasım Süleymani’nin, ABD tarafından düzenlenen füzeli saldırıyla öldürülmesinden sonra İranlı yetkililer ABD’ye karşılık vermek istedi. Ancak her geçen gün yükselen tansiyonun ve tırmanan krizin kontrolden çıkmaması için ABD’li askerleri kasıtlı olarak öldürmedi. Bu iddiadan sonra İran Dini Lideri Hamaney, resmi internet sitesinden akıllara durgunluk veren bir fotoğraf paylaştı.

Sadece Bir Tokat

Resmi internet sitesinde paylaştığı fotoğrafla dünyayı şaşırtan İran Dini Lideri Ayetullah Hamaney, yüzünde kanlı parmak izleri bulunan Trump’ın bulunduğu fotoğrafa “sadece bir tokattı’ başlığını attı. Kasım Süleymani’nin öldürülmesiyle tırmanan ABD – İran gerginliği İran’ın, Irak’taki ABD üslerine füze saldırısı düzenlemesiyle doruk noktaya ulaştı. İran’ın düzenlediği füze saldırılarının ardından liderlerden art arda açıklamalar geldi. İran Dini Lideri Hamaney ise ABD’nin suratına tokadı indirdik açıklamasıyla dikkatleri çekmişti. Dün akşam saatlerinde bir açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump ise tansiyonun düşürülmesini istemişti. ABD’nin, BM’ye gönderdiği mektupta İran ile ön koşulsuz görüşme yapılabileceği bildirilmişti.

İnanılmaz Buluyorum

Mektupla ilgili açıklamada bulunan İran’ın BM temsilcisi, ABD Başkanı’nın mektupta söz ettiği barış teklifini ülkesine uygulanan yaptırımlardan dolayı inanılmaz bulduğunu ifade etmişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@