İran Sağlık Bakanı Yardımcısı koronavirüse yakalandı

İran’da salgın kol gezerken gelen son dakika bilgisinde Sağlık Bakanı Yardımcısı İreç Harirçi’nin de koronavirüse yakalandığı öğrenildi.

DÜNYA 25.02.2020, 15:06 25.02.2020, 16:47 Sema Topbaş
İran Sağlık Bakanı Yardımcısı koronavirüse yakalandı

İran’da salgın kol gezerken gelen son dakika bilgisinde Sağlık Bakanı Yardımcısı İreç Harirçi’nin de koronavirüse yakalandığı öğrenildi. Sağlık Bakanı Yardımcısı Harirçi’den alınan numunelerle yapılan testlerin sonucunun pozitif çıktığı ve koronavirüs tespit edildiği aktarıldı.

İran Salgınla Boğuşuyor

Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm ülkeyi sardıktan sonra dünyaya sıçrayan koronavirüs salgını son olarak sınırımıza kadar dayanmış ve İran'da da hızla yayılmaya başlamıştı. İran ölümcül virüsle boğuşurken gelen son dakika bilgisinde Sağlık Bakanı Yardımcısı İreç Harirçi'nin de koronavirüse yakalandığı belirtildi. Sağlık Bakanı Yardımcıı Harirçi'den alınan numunenin pozitif çıktığı ve koronavirüsün tepsit edildiği aktarıldı.

16 Kişi Koronavirüsten Hayatını Kaybetti

Tüm dünyayı tehdidi altına alan ve sıçradığı ülkelerde hızlı bir şekilde yayılan koronavirüs son olarak İran'da baş göstermiş ve hızlı bir şekilde yayılmaya başlamıştı. 16 kişinin vrüs sebebiyle hayatını kaybettiği ülkeden gelen son haberlere göre ülkenin Sağlık Bakanı Yardımcısı Harirçi'de görülen belirtiler sonucunda kan örneği alınarak yapılan testler pozitif çıktı ve yapılan testler sonucunda Sağlık Bakanı Yardımcısı Harirçi'de koronavirüs tespit edildi.

Virüs Hızla Dünyaya Yayılıyor

Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve ülkeyi kısa sürede etkisi altına alan koronavirüs salgını hızla dünyaya yayılmaya devam ediyor. Son olarak İran'da ortaya çıkan ve hızla yayılan ölümcül virüse yakalanan kişi sayısı 70 olarak belirlenirken salgın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 16 olarak belirtildi.


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@