İran’da koronavirüs bilançosu ağırlaşıyor! 1 günde 147 kişi hayatını kaybetti

Türkiye’nin sınır komşusu olan ve Çin’in ardından yeni tip koronavirüs salgınından en fazla şekilde etkilenen İran’da son 24 saat içinde hayatını kaybedenlerin sayısı 147 olarak bildirildi.

DÜNYA 18.03.2020, 14:02 18.03.2020, 14:14 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
İran’da koronavirüs bilançosu ağırlaşıyor! 1 günde 147 kişi hayatını kaybetti

Türkiye’nin sınır komşusu olan ve Çin’in ardından yeni tip koronavirüs salgınından en fazla şekilde etkilenen İran’da son 24 saat içinde hayatını kaybedenlerin sayısı 147 olarak bildirildi. İran’da koronavirüs bilançosu ağırlaşarak devam ederken son 24 saatte 147 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ülkede toplam can kaybı 1135’3 ulaştı.

İran'da Ölü Sayısı Bini Aştı

Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alarak küresel salgın haline gelen yeni tip koronavirüsün en çok etkilediği ve can kaybının gün geçtikçe arttığı ülkelerden biri olan İran'da son 24 saatte koronavirüs kaynaklı ölenlerin sayısı 147 kişi birden arttı. Ülkeden gelen açıklamada, yeni tip koronavirüs nedeniyle yaşanan ölümlerde son 24 saate 147 kişi birden artış yaşandığı ve toplamda ölü sayısının 1135'e yükseldiği belirtildi.

İran'da Vaka Sayısı 16 Bine Ulaştı

Virüsün merkezi olan Çin ve en çok etkilediği ülkelerden biri olan İtalya'nın ardından koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olarak gösterilen İran'da vaka sayısının 16 bine ulaştığı belirtildi. Koronavirüs salgını sebebiyle yaşamın durma noktasına geldiği ülkede oldukça zor günler yaşanıyor.

Ülkede Kaç Kişi Virüsü Yenerek Sağlığına Kavuştu?

İran'da 16 bini aşkın insanın aktif olarak virüsü taşıdığı aktarılırken salgına yakalanan ve tedavi edilerek sağlığına kavuşan kişi sayısı ise 5 bin 389 olarak açıklandı. Ülkede koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler üst seviyeye çıkarılırken İran lideri Hamaney, vatandaşlara salgın süresi boyunca zorunlu kalınmadığı sürece seyahate çıkmanın caiz olmadığı uyarılarında bulundu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@