İran’da ölü sayısı yükseldi! Son 24 saatte 143 kişi daha hayatını kaybetti

Yeni tip koronavirüsün pençesinde olan sınır komşumuz İran’da salgın sebebiyle son 24 saatte 143 kişi daha hayatını kaybetti. Ülkedeki toplam can kaybının 2 bin 77’ye yükseldiği öğrenildi.

DÜNYA 25.03.2020, 13:11 Sema Topbaş
İran’da ölü sayısı yükseldi! Son 24 saatte 143 kişi daha hayatını kaybetti

Yeni tip koronavirüsün pençesinde olan sınır komşumuz İran’da salgın sebebiyle son 24 saatte 143 kişi daha hayatını kaybetti. Ülkedeki toplam can kaybının 2 bin 77’ye yükseldiği öğrenildi. Çin’in ardından en çok İtalya ve İran’ı vuran yeni tip koronavirüs salgını ülkeyi adeta esir aldı. Gelen son bilgilere göre, son 24 saat içinde koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 143 kişi birden arttı ve toplam sayı 2 bin 77’ye yükseldi.

İran 2 Bin Ölümü Gören Dördüncü Ülke

banner32
Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını sınır komşumuz İran’da da etkili bir şekilde devam ediyor. Ülkeye yayılmaya başladığı ilk andan itibaren oldukça ağır bilançolar ortaya çıkaran koronavirüs salgını İran halkının sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Ülkeden gelen son bilgilere göre, son 24 saat içinde 243 kişinin daha virüsten hayatını kaybettiği ve yaşanan son ölümlerin ardından toplam ölü sayısının 2 bin 77’ye yükseldiği aktarılırken İran koronavirüs sebebiyle 2 binden fazla can kaybının yaşandığı dördüncü ülke olarak karşımıza çıkıyor. 

Toplam Vaka Sayısı Kaç Oldu?

Koronavirüs salgınının her geçen gün bilançoyu daha da ağırlaştırdığı İran’da toplam vaka sayısının 24 bin 811’e yükseldiği öğrenildi. Salgına yakalanan binlerce insanın durumunun kritik olduğu belirtilirken 8 bin 913 kişinin de salgından kurtularak sağlığına kavuştuğu aktarıldı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@