İran’da otobüs devrildi çok sayıda ölü ve yaralı var

İran Mazenderan eyaletinde bir otobüsün devrildiği ve devrilen otobüste 20 kişinin hayatını kaybettiği 23 kişinin de yaralandığı belirtildi.

DÜNYA 09.01.2020, 10:35 09.01.2020, 11:51 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
İran’da otobüs devrildi çok sayıda ölü ve yaralı var

İran Mazenderan eyaletinde bir otobüsün devrildiği ve devrilen otobüste 20 kişinin hayatını kaybettiği 23 kişinin de yaralandığı belirtildi. İran devlet televizyonu tarafından verilen habere göre, devrilen otobüste 20 kişi hayatını kaybederken yaralanan 23 kişinin tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Otobüs Faciası Can Aldı

İran devlet televizyonu tarafından aktarılan habere göre, Tahran-Kunbet seferini gerçekleştiren otobüs, Mazenderan eyaletine bağlı olduğu öğrenilen Duab mevkisinde devrildi. Yaşanan facia gibi kazada 20 kişi hayatını kaybederken 23 kişinin yaralandığı aktarıldı.

Yılda Yaklaşık 20 Bin Kişi Trafik Kazasında Hayatını Kaybediyor

Kazada yaralanan 23 kişi olay yerinde yapılan ilk müdahale sonrasında tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırılırken İran’da yılda yaklaşık 20 bin kişi trafik kazalarında hayatını kaybediyor. Yaşanan trafik kazalarının sebebi ise yorgun araç kullanımı, aşırı hız ve hatalı sollamadan kaynaklanıyor.

İran’da Art Ard Yaşanan Facialar

İran’da art arda facialar devam ediyor. ABD ile arasındaki gerilim bir türlü son bulmayan İran’da kaza haberleri peş peşe geliyor. Dün Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gitmek üzere Tahran’dan kalkış yapan Ukrayna’ya ait olan bir yolcu uçağı Imam Humeyni Havalimanı yakınlarına düşmüştü. Düşen uçağın içinde yolcu ve personeller dahil 176 kişinin bulunduğu açıklanırken Boeing 737 tip yolcu uçağının havalanmasından çok kısa bir süre sonra teknik nedenlerle düştüğü ve uçak içerisinde kurtarılan olmadığı bilgisi aktarılmıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@