İran’ın yakası felaketten kurtulmuyor! Koronavirüsten sonra sel felaketi yaşandı

Kabus dolu günler yaşayan İran, koronavirüs salgınından sonra sel felaketini yaşadı. Yaşanan selde 11 kişi hayatını kaybetti.

İran’ın yakası felaketten kurtulmuyor! Koronavirüsten sonra sel felaketi yaşandı

Tüm dünyaya yayılan koronavirüsün en etkili olduğu ülkelerden biri olan İran’da, şiddetli yağış sebebiyle sel felaketi yaşandı. Yaşanan selde 11 kişi hayatını kaybetti. 

İran Kriz Yönetim Kurumu Sözcüsü açıklama yaptı

Koronavirüs salgınından binlerce kişinin hayatını kaybeden komşu İran’da kötü günler geçmek bilmiyor. Son olarak sağanak yağış sebebiyle yaşanan sel felaketinde 11 kişi hayatını kaybetti. Yaşanan felaketle ilgili açıklama yapan İran Kriz Yönetim Kurumu Sözcüsü Ali Bahtiyari, son 24 saat içinde ülkenin güneyinde yer alan Bender Abbas şehrinde bir anne ile 5 yaşındaki çocuğunun sel nedeniyle hayatını kaybettiğini ve toplamda can kaybının 11 olduğunu açıkladı. Bahtiyari, "Fars eyaletinde 5, Kum şehrinde 3 ve Buşehr'de 1 kişi sel nedeniyle hayatını kaybetti" diyerek, yaşanan felaketle ilgili 2 hafta önceden ilgili makamlara uyarısının verildiğini vurguladı.

Geçen yılda yaşanan selde 70 kişi hayatını kaybetmişti

Komşu İran’da geçtiğimiz yıl Nisan ayında da sağanak yağış nedeniyle sel felaketi yaşanmış, 70 kişi hayatını kaybetmişti. Aynı zamanda yaşanan felakette binlerce köy ve şehirde maddi hasar oluşmuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@