İtalya’da ağır koronavirüs bilançosu! Ölü sayısı 8 bini geçti

Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınının vurduğu İtalya’da bilanço ağırlaşmaya devam ediyor. Ülkeden gelen son bilgilere göre, salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 662 kişi arttı.

DÜNYA 26.03.2020, 20:55 26.03.2020, 21:51 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
İtalya’da ağır koronavirüs bilançosu! Ölü sayısı 8 bini geçti

Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınının vurduğu İtalya’da bilanço ağırlaşmaya devam ediyor. Ülkeden gelen son bilgilere göre, salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 662 kişi arttı. Çin’in ardından salgından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya’da koronavirüs kabusu devam ediyor. Ülkede son 24 saat içinde ölü sayısı 662 kişi birden artarak toplamda 8 bin 165’e dayandı.

Salgının En Çok Etkilediği Ülke İtalya

Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızlı bir şekilde Çin'in ardından diüer ülkelere de yayılmaya başlayan yeni tip koronavirüs salgını can almaya devam ediyor. İnsan sağlığını doğrudan etkileyen ve ölümle sonuçlanabilen bu salgın Çin'in ardından en çok İtalya ve İran'ı vurdu. İtalya'da her geçen gün bilanço daha da ağırlaşırken ülkeden son 24 saat içinde gelen bilgilere göre, virüs sebebiyle 662 kişinin daha hayatını kaybettiği ve koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybedenlerin toplam sayısının 8 bin 165'e ulaştığı aktarıldı.

Dünya Genelinde Koronavirüs Vaka Sayısı 500 Bini Aştı

Türkiye'nin de içinde bulunduğu koronavirüs salgınının etkili olduğu ülkeler salgına karşı en titiz tedbirleri almaya çalışırken salgının görüldüğü ülke ve bölgelerdeki yeni vakalarla ilgili bilgilerin güncellendiği ve dünya genelinde koronavirüs vaka sayısının 500 bini aştığı aktarıldı. Diğer yandan ölümcül virüs nedeniyle dünya genelinde 22 bin 334 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi.

Milli Savunma Yetkilisi'nden Basın Toplantısı

Çin'de ortaya çıkan koronavirüs salgınının en çok etkilediği ülkelerden biri İtalya. Bugünbasın açıklaması yapan Milli Savunma Yetkilisi Miozzo günlük veriler hakkında bilgi verdi. Miozzo'nun vrdiği bilgilere göre, ülkede mevcut olan yeni tip koronavirüs vaka sayısının 62 bin 13'e ulaştığı öğrenilirken verilen bu sayıya ölenler ve iyileşenlerin de dahil edildiği belirtildi. Dün itibarıyla 9 bin 362 olarak açıklanan iyileşenlerin sayısının bugün 999'luk bir artış yaşadığını belirten Miozzo, ülkede koronavirüs salgını sonrasında iyileşenlerin sayısının 10 bin 361'e yükseldiğini belirtti. Bunun yanı sıra öü sayısının son 24 saatte 662 kişi artış gösterdiğini söyleyen Miozzo, toplamda hayatını kaybeden kişi sayısının 8 bin 165'e dyandığını ifade etti. 

Sivil Savunma Genel Müdürü'nün Test Sonucu Negatif Çıktı

Öte yandan Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli'nin koronavirüs test sonucunun negatif çıktığı açıklandı. Bunun yanı sıra Roma'da yeni vaka sayısında düşüş yaşandığı belirtilirken ülkede en çok vaka artışı görülen Lombardiya'da 2 bin 543 yeni vaka tespiti yapıldığı aktarıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@