Japonya'da binlerce yolcunun bulunduğu gemideki koronavirüs vaka sayısı artıyor

Daha evvel koronavirüs taşıyan bir yolcunun seyahat ettiği 3 bin 700 yolculu gemi Japonya'nın Yokohama Limanı'nda karantina altına alındı. Gemide, şu ana kadar 130 yolcuda koronavirüs tespit edildiği ve her yolcuya test yapılacağı öğrenildi.

DÜNYA 10.02.2020, 18:19 Şener Koştu
Japonya'da binlerce yolcunun bulunduğu gemideki koronavirüs vaka sayısı artıyor

Japonya’da koronavirüs belirlendikten sonra karantinaya alınan gemideki vaka sayısı artıyor. Karantina altına alınan gemideki 60 yolcuda daha yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) belirlendi. Böylece gemide virüsü taşıyan hasta sayısı 130’a yükseldi.

Herkese Test Yapılacak

banner32
Salı gününden beri Yokohama Limanı’nda karantina altında tutulan ve içerisinde 3 bin 700 yolcu bulunan gemide koronavirüs taşıyan hasta sayısının 130’a yükseldiği öğrenildi. Sağlık Bakanlığı’ndan bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre 60 yolcuda daha yeni tip koronavirüs belirlenen gemideki her yolcuya test yapılması planlanıyor. Gemide daha evvel seyahat eden Hong Konglu bir yolcuya koronavirüs tanısı konmuş ve Yokohama Limanı’na yaklaşan yolcu gemisi geçen hafta Salı günü karantinaya alınarak yolcuların inmesine müsaade edilmemişti.

Salgın Can Almaya Devam Ediyor

12 Aralık 2019’da Çin’in Hubey eyaletindeki Wuhan şehrinde ortaya çıktıktan sonra kısa süre içerisinde dünyaya yayılan ve küresel bir kriz haline gelen koronavirüs salgınından dolayı Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) acil durum ilan ederek salgınla mücadele etmeye başladı. Koronavirüs salgınından dolayı Çin’de bugüne kadar hayatını kaybedenlerin sayısı 910’a yükselirken, virüsü taşıyan vaka sayısı ise 40 bin 171 oldu.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@