Kanada YPG'li terörist Mazlum Kobani'ye temiz savaşçı ödülü verdi

Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye'ye silah satışını durdurma kararı aldığını açıklayan Kanada bu defa da YPG’li teröriste temiz savaşçı ödülü verdi.

Kanada YPG'li terörist Mazlum Kobani'ye temiz savaşçı ödülü verdi

Türkiye'nin Suriye'de düzenlediği Barış Pınarı Harekatı sonrasında Türkiye’ye silah satışının durdurulması kararı aldığını açıklayan Kanada, bu defa da teröriste ödül verdi. Kanada Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, her yıl bakanlık tarafından "ömrünü savaşlarda insanlığa hizmet için adayan kişilere" verilen "Temiz Savaşçı Ödülü"nün bu yıl YPG’li terörist Mazlum Kobani’ye verildiği duyuruldu.

Ödül verdikleri terörist kırmızı bültenle aranıyor

banner32
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili Amerika’ya seslenmiş ve Mazlum Kobani denilen kırmızı bültenle aranan teröristin Türkiye'ye teslim edilmesi gerektiğini söylemişti. Ancak Trump sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, Mazlum Kobani General olarak nitelendirilmiş, cesareti ve yalnızlık sözleri için tebrik etmişti. Ayrıca Trump, sözlerinin devamında teröristi görmek için sabırsızlandığını söylemişti. Trump’ın bu sözlerine terörist Mazlum Kobani’den yanıt gelmiş, Türkiye'nin düzenlediği Fırat Kalkanı harekatını durdurduğu için ABD başkanına teşekkür etmişti.

 Kanada silah satışını durdurmuştu

Türkiye'nin Suriye sınırındaki güvenliği sağlamak amacıyla kuzeyine yönelik düzenlediği Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Kanada hükümeti, Türkiye'ye silah satışını askıya alma kararı aldığını duyurmuştu. Kanada'nın yanı sıra AB üyesi 6 ülke daha aynı kararı almıştı.

Yorumlar (1)
Sibel 10 ay önce
Yakın zamanda magazinde karizmatik komutan diye reklam yapmaya başlar bu şerefsizler. Ne beklenirki kafirden

Gelişmelerden Haberdar Olun

@