Kanada’da Dehşet! Silahlı saldırıda ölü sayısı 16’ya yükseldi

Kanada'da polis kılığına giren silahlı saldırgan, sivilleri hedef alarak etrafa rastgele ateş edince en az 16 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

DÜNYA 20.04.2020, 14:06 22.04.2020, 17:27 Şener Koştu
Kanada’da Dehşet! Silahlı saldırıda ölü sayısı 16’ya yükseldi

Dünyanın COVID-19 virüsü salgınına karşı büyük bir mücadele verdiği bugünlerde Kanada, korkunç bir silahlı saldırıyla sarsıldı. Kanada polisinin saatler sonra etkisiz hale getirebildiği silahlı saldırganın, en az 16 kişiyi öldürdüğü bildirildi.

Kasaba Halkı Kabusu Yaşadı

banner32
Kanada’da ki Nova Scotia bölgesinde yer alan Portapique kasabasında kabus dolu anlar yaşandı. Polis kılığındaki bir saldırganın sivilleri hedef alarak etrafa rastgele ateş açtığı silahlı saldırıda en az 16 kişi hayatını kaybetti. Çok sayıda kişinin yaralandığı silahlı saldırıda yetkililer, can kaybının artmasından endişe ediyor.

Saldırgan Ölü Ele Geçirildi

Kanada’ya kabus dolu bir gün yaşatan saldırıdan sonra saldırgan Gabriel Wortman ile polis arasında saatler süren kovalamaca yaşandı. Saldırgan Gabriel Wortman’ı bir benzin istasyonunda sıkıştıran polis ekipleri, teslim olmayı reddeden 51 yaşındaki saldırganı vurarak ölü ele geçirdi.

Başbakan Taziye Mesajı Yayınladı

Gabriel Wortman tarafından düzenlenen ve sivilleri hedef alan silahlı saldırıda hayatını kaybedenler için Kanada Başbakanı Justin Trudeau, bir taziye mesajı yayınladı. Heidi Stevenson adlı polisinde yaşamını kaybettiği silahlı saldırı ile ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@