Kasım Süleymani'yi anma merasiminde üst düzey devlet adamları gözyaşlarını tutamadı

ABD'nin geçtiğimiz günlerde düzenlediği hava saldırısı sonucunda öldürülen İranlı General Kasım Süleymani için anma töreni düzenlendi. Törende üst düzey devlet adamları gözyaşlarına hakim olamadı.

Kasım Süleymani'yi anma merasiminde üst düzey devlet adamları gözyaşlarını tutamadı

ABD güçleri tarafından geçen hafta Irak'ta düzenlenen hava saldırısı sonucunda öldürülen İranlı Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi anmak için İran'ın başkenti Tahran'da tören düzenlendi.

Çok sayıda kişi katıldı

banner32
Tahran'da bulunan İmam Humeyni Hüseyniyesi’nde düzenlenen anma törenine çok sayıda isim katılırken üst düzey devlet adamları da törende yerini aldı. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran dini lideri Ali Hamaney, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Irak’tan da Ulusal Hikmet Akımı Başkanı Ammar el-Hekim, Ulusal Güvenlik Danışmanı ve Haşdi Şabi Başkanı Falih Feyyad ile Maliye Bakanı Fuad Hüseyin törene katılan isimler arasında yer aldı.

Devlet adamları gözyaşlarına hakim olamadı

Haşdi Şabi Başkanı Feyyad törende bir konuşma yaptıktan sonra Süleymani için mersiyeler okundu ve ağıtlar yakıldı. Diğer yandan tören sırasında Hamaney Süleymani'nin öldürülmesinin ardından yerine atanan İsmail Kaani'nin yanında oturdu. Törende oldukça duygusal anlar yaşanırken devletin üst düzey isimleri de gözyaşlarına boğuldu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@