Kim Jong-un olayında sıcak gelişme! Yüzde 99 ihtimalle öldü

Kim Jong-un'un öldüğüne dair iddalarla ilgili yaşanan sıcak gelişmede Güney Kore Milletvekili Ji Seong-ho, Kim'in yüzde 99 ihtimalle öldüğünü söyledi.

DÜNYA 02.05.2020, 00:44 Şener Koştu
Kim Jong-un olayında sıcak gelişme! Yüzde 99 ihtimalle öldü

Dünya, küresel bir salgına dönüşen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele ederken, Kim Jong-un’un öldüğü iddiaları gündemdeki sıcaklığını koruyor. Ardı arkası kesilmeyen iddialar ile ilgili en net açıklamayı Ji Seong-ho yaptı. Ji Seong-ho, dünya gündemine bomba gibi düşen açıklamasında Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un’un yüzde 99 ihtimalle öldüğünü ifade etti. Kim Jong-un olayında yaşanan bu sıcak gelişmenin detayları haberimizde…

Kuzey Kore’den Kaçtı

banner32
2006 yılında Kuzey Kore’den kaçtıktan sonra Güney Kore’ye sığınan ve burada vatandaşlık alan Ji Seong-ho, 15 Nisan tarihinde yapılan genel seçimlerde milletvekili seçilerek meclise girdi. Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un’un hayatını kaybettiğinden yüzde 99 emin olduğunu ifade eden Ji Seong-ho, “Hafta sonu Kim Jong-un’un hayatını kaybettiğiyle ilgili bilgilendirildim. Tarafıma gelen bu bilgiden o kadar eminim ki yüzde 99 ihtimalle öldüğünü ifade edebilirim.” dedi.

Öldüğü Bu Hafta Sonu Açıklanabilir

Kuzey Kore’de karmaşık bir halef problemi yaşandığını dile getiren Ji Seong-ho, “Kim Jong-un’un hayatını kaybettiği bu hafta sonu Pyongyang hükümeti tarafından açıklanabilir. Kuzey Kore’nin yeni lideri ise bana göre Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo-jong olacak. Kim’in hayatını kaybettiği bilgisinin kaynağı hakkında bir açıklama yapmayacağım.” dedi.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@