Komşuda koronavirüs paniği! İkinci dalga başladı

İran'da son 4 gündür yeni tip koronavirüs vakaları 3 binin üzerinde çıkıyor. Son 24 saat içerisinde tespit edilen vaka sayısı ise bugüne kadar ki en yüksek rakam oldu.

DÜNYA 05.06.2020, 00:21 Şener Koştu
Komşuda koronavirüs paniği! İkinci dalga başladı

İran’da son 24 saat içerisinde 3 bin 574 kişiye yeni tip koronavirüs enfekte olduğu tespit edildi. İran’da son 24 saat içerisinde görülen bu vaka sayısı, ülkede salgın başladıktan bu yana görülen en yüksek vaka sayısı oldu.

İran’da Son Durum Ne

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kianuş Cihanpur tarafından yapılan açıklamaya göre ülkede son 24 saat içerisinde yeni tip koronavirüs enfekte olan 59 kişi yaşamını kaybetti. Bu rakamla birlikte ülkedeki can kaybı toplamda 8 bin 71 kişiye ulaştı. İran’daki toplam vaka sayısı ise 164 bin 270 kişiye yükseldi. Ülkede bugüne kadar 1 milyon 19 bin 362 kişiye yeni tip koronavirüs testi yapıldı. İran’da yeni tip koronavirüs vakaları Nisan ayı içerisinde pik noktasını görmüş, Mayıs ayının ilk yarısında ise vaka sayısında düşüş gözlenmiş, ikinci yarısında vaka sayısı yeniden artmıştı.

Son 4 gündür vaka sayısı yükseliyor

İran’daki vaka sayısı ile ilgili haber yapan BBC Türkçe, son 4 günden beri ülkedeki vaka sayısının 3 binin üzerinde çıktığı bilgisine yer verdi. Bundan önceki süreçte ülkedeki vaka sayısı 30 Mart tarihinde 3 bin 186 kişi olarak belirlenmişti.   

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@