Koronavirüs İran’da can almaya devam ediyor! Ölü sayısı 1812’ye yükseldi

İran kabusu yaşamaya devam ediyor. Koronavirüs salgınından son 24 saat içinde 127 kişinin daha hayatını kaybetmesi sonucu toplam can kaybı 1812’ye yükseldi.

DÜNYA 23.03.2020, 13:33 Sinem Ramazanoğlu
Koronavirüs İran’da can almaya devam ediyor! Ölü sayısı 1812’ye yükseldi

İran’dan gelen son dakika bilgisine göre, son 24 saat içinde 127 kişi daha koronavirüs salgınından hayatını kaybetti. Ülkede koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 1812’ye yükseldi.

Ölü sayısı 1812’ye yükseldi

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan koronavirüs, komşu İran’da can almaya devam ediyor. Virüsten en çok can kaybının yaşandığı üçüncü ülke olan İran’dan kötü haber gelmeye devam ediyor. İran devlet televizyonunda konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur, son 24 saat içinde koronavirüs salgınından 127 kişinin daha hayatını kaybettiğini duyurdu. Komşu iran’da şimdiye kadar yaşanan can kaybı 1812’ye yükselmiş oldu. Günden güne artan can kayıplarının yanı sıra, vaka sayısınında 23 bin 49’a yükseldiğinin bilgisi verildi.

Hayatını kaybedenlerin yaş ortalaması 64

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İran’da, salgından hayatını kaybedenlerin yaş ortalamasının 64 olduğunu, salgının görüldüğü kişilerin yaş ortalamasının ise 59 olduğunu açıkladı. İran devlet televizyonunda konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur,koronavirüs salgınından  tedavi görüp iyileşerek taburcu olan kişi sayısınında 8 bin 376 olduğunu dile getirdi.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@