Koronavirüs (Kovid-19) bir günde 242 can aldı toplam ölü sayısı...

Koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı son 24 saatte 242 kişi hayatını kaybetti. Koronavirüs salgınında ölü sayısının hızla artması tüm dünyayı tedirgin ediyor.

DÜNYA 13.02.2020, 12:51 Şener Koştu
Koronavirüs (Kovid-19) bir günde 242 can aldı toplam ölü sayısı...

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra çok büyük bir hızla dünyaya yayılan koronavirüs salgınından dolayı bir günde 242 kişi hayatını kaybetti. Bu, virüs salgınından dolayı bir gün içerisinde yaşanan en yüksek can kaybı oldu.

Toplam 1368 Kişi Öldü

banner32
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ortaya çıktığı Çin’in Hubey eyaletinde son 24 saat içerisinde 242 kişi yaşamını yitirdi. Son 24 saat içerisinde belirlenen vaka sayısı ise 14 bin 840 olarak açıklandı. Böylelikle Hubey eyaletinde toplam vaka sayısı 48 bin 206 oldu. Koronavirüs salgınında vaka sayısının hızlı bir şekilde artmasının nedeni Kovid-19 tanısının konmasındaki yöntemlerin değişmesi olarak belirtildi. Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından ülke genelindeki koronavirüs salgınındaki son duruma dair herhangi bir açıklama yapılmaması dikkat çekti. Koronavirüs salgınını anlık takip eden internet sitelerinden elde edilen verilere göre salgının ortaya çıktığı günden bugüne kadar 1368 kişi yaşamını yitirirken, vaka sayısı ise toplamda 59 bin 883’e yükseldi.  

Wuhan’a 4 Bini Aşkın Askeri Sağlık Personeli Görevlendirildi

Çin Halk Kurtuluş Ordusu tarafından yapılan açıklamaya göre Wuhan’a 2 bin 600 askeri sağlık personeli daha görevlendirildi. Böylelikle koronavirüsle mücadele etmek için Wuhan’a görevlendirilen askeri sağlık personelinin sayısı 4 bini aştı. Ayrıca Çin Komünist Partisi (ÇKP) tarafından yapılan açıklamaya göre Hubey Parti Sekreteri Ciang Çaoliang, koronavirüsle mücadelede gösterdiği zayıf yönetimden dolayı görevinden alındı. Ciang’ın yerine Hubey Parti Sekreterliği görevine Şanghay Eski Belediye Başkanı Ying Yong’un getirildiği açıklandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@