koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 50’ye çıktı

İran’da ortaya çıkan ve hızla yayılmaya devam eden koronavirüs salgınının bilançosu her gün değişen rakamlarla açıklanmaya devam ederken İran Kum Milletvekili Ahmed Emirabadi kentte son 2 hafta içerisinde 50 kişinin hayatını kaybettiğini iddia etti.

DÜNYA 24.02.2020, 12:43 24.02.2020, 13:40 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 50’ye çıktı

İran’da ortaya çıkan ve hızla yayılmaya devam eden koronavirüs salgınının bilançosu her gün değişen rakamlarla açıklanmaya devam ederken İran Kum Milletvekili Ahmed Emirabadi kentte son 2 hafta içerisinde 50 kişinin hayatını kaybettiğini iddia etti. Kum’da son 2 haftada 0 kişinin hayatını kaybettiğini ileri süren İranlı Milletvekili Emirabadi’nin bu açıklaması ölümcül virüsün bilançosunu bir kez daha ortaya çıkardı.

Sağlık Bakanı Kusurludur Dedi

İranlı İçiler Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Meclis’te konuşan İranlı Milletvekili Ahmet Emirabadi, Kum kentinde son 2 haftada 50 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek Sağlık Bakanının kusurlu olduğunu söyledi.

Resmi Açıklama Geç Mi Yapıldı?

Yeni tip koronavirüsün İran’ın Kum kentinde yaklaşık 3 hafta önce tespit edildiğini belirten Milletvekili Emiradabi, konuyla ilgili resmi açıklamanın geç yapıldığını iddia ederek eleştirilerde bulundu. Kum kentinde durumun iyi olmadığını ve virüs bulaşan hastalara müdahale eden hemşirelerde virüsten korunacak herhangi özel bir giysi bulunmadığını belirten Emirabadi, hemşirelerin hastalara korkarak yaklaştığını ve birçok eczanede maske dahi bulunmadığını, hastalığı tespit edecek yeterli bir kit bulunmadığını ifade etti. Ayrıca Sağlık Bakanı Nemeki’den Kum kentini karantina altın alınması talebinde bulunduğunu aktaran Emirabadi, Kum kentinde 2 haftada 50 kişinin hayatını kaybettiğini ve 250 kişinin karantina altında olduğunu öne sürdü.

Resmi Açıklamada 12 Kişi Öldü Denildi

Öte yandan İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerle ilgili Meclise sunduğu raporunda ülke genelinde hayatını kaybedenlerin sayısını 12 olarak açıklamıştı. Virüsün bulaştığı kişi sayısı ise 47 olarak açıklandı.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü