Koronavirüs sınırımızda tehdit etmeye devam ediyor bu kez Irak'ta bir öğrencide tespit edildi

Çin Vuhan kentinde baş gösteren ve giderek dünyaya yayılan koronavirüs İran’ın ardından bu kez de Irak’ta bir öğrencide tespit edildi.

DÜNYA 24.02.2020, 14:14 24.02.2020, 16:58 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Koronavirüs sınırımızda tehdit etmeye devam ediyor bu kez Irak'ta bir öğrencide tespit edildi

Çin Vuhan kentinde baş gösteren ve giderek dünyaya yayılan koronavirüs İran’ın ardından bu kez de Irak’ta bir öğrencide tespit edildi. İran’da hızla yayılan ölümcül virüs sonucunda Türkiye tüm sınır kapılarını tedbir amaçlı kapatırken bu kez de Irak’ta bir öğrencide virüs tespit edildiği öğrenildi.

Virüs İran’dan Sonra Irak’a Sıçradı

İlk olarak 12 Aralık tarihinde Çin Vuhan kentinde görülen koronavirüs tüm dünyayı tehdit etmeye devam ederken sınırımıza kadar dayandı. 19 Şubat tarihinde İran’da baş gösteren ve hızla yayılan ölümcül virüs sebebiyle Türkiye sınır komşumuz olan İran’a tüm sınır kapılarını tedbir amaçlı geçici olarak kapatmıştı. Virüsün bu kez de bir diğer sınır komşumuz olan Irak’a sıçradığı ve Necef kentinde bir İranlı öğrencide virüs tespit edildiği öğrenildi.

Virüs Test Sonuçları Pozitif Çıktı

Irak Necef Sağlık Dairesi Başkanı Rıdvan Kindi tarafından yapılan açıklamada, Necef kentinde dini bilimler alanında eğitim aldığı belirtilen İran uyruklu bir öğrencide yapılan koronavirüs testlerinin pozitif çıktığı ve öğrencide virüs tespit edildiği belirtildi.

Virüs Tespit Edilen Öğrenci Karantina Altına Alındı

Virüs tespit edilen öğrencinin hastaneye kaldırıldığı ve karantina altına alındığı belirtildi. Son olarak Irak’a sıçrayan virüs İran ve 3 ülkeye daha sıçramıştı. Ölümcül virüsün sıçradığı ülkelerden yapılan resmi açıklamalara göre virüs, İran, Kuveyt, Bahreyn ve Afganistan’da da ortaya çıkmıştı.

Koronavirüs Can Almaya Devam Ediyor

Tüm dünyanın korkulu rüyası haline gelen koronavirüs Japonya’da 4, Güney Kore’de 7, İtalya’da 3 ve Fransa, Filipinler, Tayvan’da 1 kişiyi hayattan kopardı.
 

Yorumlar (0)