Koronavirüste 4 yeni semptom tespit edildi

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, koronavirüs belirtilerinde 4 yeni semptom daha olduğu belirlendi. Böylece koronavirüste semptom sayısı 11’e yükseldi.

DÜNYA 26.06.2020, 12:24 Sinem Ramazanoğlu
Koronavirüste 4 yeni semptom tespit edildi

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs salgınında şimdiye kadar tespit edilmeyen 4 yeni semptom daha olduğu belirlendi. Ortaya çıkan 4 yeni semptomla birlikte toplam semptom sayısı 11’e yükseldi.

CDC'den resmi açıklama

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) kurumun tarafından koronavirüs salgını hakkında yeni açıklamalar geldi. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs salgınında şimdiye kadar tespit edilmeyen 4 yeni semptom daha olduğu belirtildi. CDC tarafından yapılan resmi açıklamayla birlikte toplam semptom sayısı 11’e yükselmiş oldu. Yeni tespit edilen 4 semptomun, halsizlik, ishal, tıkanıklık ya da burun akıntısı ve son olarak mide bulantısı veya kusma olduğu belirtildi.

Koronavirüste 4 yeni semptom tespit edildi

İlk olarak Çin’in Vuhan kentinde görülen koronavirüs salgınındaki belirtiler, ateş, kuru öksürük ve nefes darlığı olarak tespit edilmişti. Şimdiye kadar toplamda 10 milyon insanın yakalandığı koronavirüs salgınında, araştırmacıların eline daha fazla veri geçtikçe koronavirüsteki semptomlarada yenileri eklendi. 

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) kurumu tarafından yapılan son resmi açıklamaya göre koronavirüsteki semptomaları 4 yenisi daha eklendi. Toplamda semptom sayısı 11’e yükselirken, yeni semptomlar Halsizlik, ishal, tıkanıklık ya da burun akıntısı ve son olarak mide bulantısı veya kusma olarak açıklandı.

En yaygın 11 semptom

Şimdiye 10 milyon insanda görülen koronavirüs salgınındaki en yaygın belirtiler yapılan son açıklamaya göre şu şekilde; Halsizlik, ateş, ishal, öksürük, nefes darlığı, boğaz ağrısı, kas ya da beden ağrısı, baş ağrısı, tat ve koku kaybı, tıkanıklık veya burun akıntısı, mide bulantısı veya kusma.


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@