Koronavirüsten ölenlerin sayısı SARS salgınında ölenlerin sayısını geçti

Çin'de ortaya çıktıktan sonra dünya çapında salgın haline dönüşen koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı SARS salgınında ölenlerin sayısını dün itibariyle aştı.

DÜNYA 09.02.2020, 18:13 Şener Koştu
Koronavirüsten ölenlerin sayısı SARS salgınında ölenlerin sayısını geçti

Dünyanın bir türlü önüne geçemediği koronavirüs salgınıyla ilgili yapılan resmi açıklama  durumun sanıldığından da vahim olduğunu gösterdi. Koronavirüs salgınından dolayı Cumartesi günü 86 kişi yaşamını yitirdi. Bu rakam ile birlikte koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı, SARS salgınında ölenlerin sayısını geçti.

Her Sabah Açıklama Yapıyorlar

Koronavirüs salgının yol açtığı korku ve panik neredeyse Çin halkının psikolojik sağlığını bozacak seviyelere ulaştı. Halk, kendi sağladığı oto kontrolle sokaklarda maskesiz gezilmesine izin vermiyor. Maskesiz gördükleri vatandaşlara ise sert tepki gösteriyor. Çinli makamlar ise bir süreden beri ölenlerin ve tedavi altına alınanların sayısıyla ilgili olarak her sabah açıklama yapıyor. Böylelikle halkına karşı salgın ile ilgili şeffaf olmaya çalışıyor.

Ölü Sayısı Artıyor

banner32
Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından bugün yapılan açıklamaya göre koronavirüs salgınından dolayı ölenlerin sayısı 811 kişiye ulaştı. 2002 – 2003 yıllarında yine dünya çapında salgına dönüşen SARS salgınında 774 kişi yaşamını yitirmişti. Bugün yapılan açıklamayla birlikte koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı SARS (Şiddetli akut solunum yolu sendromu) salgınında ölenleri geride bıraktı.  

Çin Yeni Yılı Tatili Uzatılmıştı

Ocak ayının sonunda kutlanan Çin Yeni Yıl tatili uzatılsa da işlerine dönecek insanlar salgından dolayı büyük panik yaşıyor. Çin hükümeti, salgından dolayı yeni yıl tatilini 10 gün uzatma kararı alarak iş yerlerinin kapalı kalmasını sağlamıştı.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@