Koronavirüsün can aldığı bugünlerde kardeş ülke Azerbaycan’dan sevindiren haber!

Çin’de ortaya çıkan tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınının can aldığı bugünlerde sevindiren haber kardeş ülke Azerbaycan’dan geldi. Ülkeden gelen haberde, koronavirüs salgınına yakalanan 4 hastanın tedavinin ardından iyileştiği aktarıldı.

Koronavirüsün can aldığı bugünlerde kardeş ülke Azerbaycan’dan sevindiren haber!

Çin’de ortaya çıkan tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınının can aldığı bugünlerde sevindiren haber kardeş ülke Azerbaycan’dan geldi. Ülkeden gelen haberde, koronavirüs salgınına yakalanan 4 hastanın tedavinin ardından iyileştiği aktarıldı. Azerbaycan’da yeni tip koronavirüs salgınına yakalanan 4 hastanın tedavileri sonrasında sağlıklarına kavuştukları bilgisi verildi.

Koronavirüs Salgınından Kurtulan Kişi Sayısı 10’a Çıktı

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve binlerce insanı hayattan koparan yeni tip koronavirüs küresel bir salgın haline geldi ve tüm dünyaya hıza yayıldı. Kardeş ülke Azerbaycan’da yeni tip koronavirüs tespit edilen vaka sayısı 34 olarak belirtilirken bu vakaların toplamda 10’unun tedavi edilerek iyileştikleri ve sağlıklarına kavuştukları bilgisi verildi. Şimdiye kadar son gelen bilgilerde ülkede 4 kişinin daha koronavirüs tedavisi sonucunda sağlığına kavuştuğu ve iyileşen kişi sayısının 10’a çıktığı aktarılırken 23 koronavirüs hastasının tedavisine devam edildiği bilgisi verildi. 

Azerbaycan’da 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Yeni tip koronavirüsün sıçradığı ülkelerden biri olan Azerbaycan’da tedavi gören hasta sayısı 223 olarak açıklanırken ülkede koronavirüs nedeniyle 1 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.
Koronavirüse Karşı Önlemler Arttırıldı
Koronavirüs kaynaklı 1 ölüm vakasının yaşandığı Azerbaycan’da salgının yayılmasına karşı alınan önlemler arttırıldı. Azerbaycan Bakanlar Kurulu’ndan yapılan açıklamada, tüm kültürel ve sportif etkinlikler dahil olmak üzere ülke çapındaki bütün kitlesel etkinliklerin 1 ay süreyle ertelendiği ve düğünlerin yasaklandığı ifade edildi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@