Koronavirüsün merkez üssü değişti! O ülkede 1 günde 2 bin kişi öldü

Çin Vuhan kentinde başlayan ve ilk merkezi Çin olan koronavirüs salgını daha sonra hızla artan ölümler ve vakalarıyla ABD’yi sarmıştı. Ancak son gelen bilgilerde koronavirüsün merkez üssünün değiştiği ve sadece 1 günde yaşanan 2 bin ölüme Hindistan’ın salgının yeni merkez üssü olduğu öğrenildi.

DÜNYA 17.06.2020, 16:00 Sema Topbaş
Koronavirüsün merkez üssü değişti! O ülkede 1 günde 2 bin kişi öldü

Çin Vuhan kentinde başlayan ve ilk merkezi Çin olan koronavirüs salgını daha sonra hızla artan ölümler ve vakalarıyla ABD’yi sarmıştı. Ancak son gelen bilgilerde koronavirüsün merkez üssünün değiştiği ve sadece 1 günde yaşanan 2 bin ölüme Hindistan’ın salgının yeni merkez üssü olduğu öğrenildi. Ülkeler arasında günlük ölüm oranında ilk sırada yer alan Hindistan’da son 24 saatte 2 bin 3 kişi hayatını kaybetti.

Hindistan'da Vaka ve Ölü Sayısı Artıyor

Dünya geneline yayılan ve çok sayıda ülkede etkisini gösteren yeni tip koronavirüs Hindistan’da son 24 saat içinde 2 bin 3 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Ülkede son 24 saat içinde 10 bin 974 kişide koronavirüs tespit edildi. Toplam vaka sayısı ise 354 bin 65’e ulaştı. Salgının her geçen gün daha fazla vurduğu ülke, Çin, ABD ve Brezilya’nın ardından koronavirüsün yeni merkez üssü olarak gösterildi.

banner32
Hindistan ve Koronavirüs

Toplam Ölü Sayısı 11 Bini Aştı

Hindistan’da son 24 saat içinde koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı 2 bin 3 olarak aktarılırken toplam ölü sayısı 11 bin 903’e ulaştı. Ülkede koronavirüsü yenerek iyileşen toplam kişi sayısı ise 186 bin 935 olarak açıklandı.

En Çok Vaka Görülen Ülkeler Arasında

Dünya genelinde koronavirüs verileri üzerinde değerlendirme yapan ‘Worldometer’ internet sitesi, salgının pençesinde olan Hindistan’ı dünyada en çok vaka görülen ülke sıralamasında 4’üncü sıraya yerleştirdi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@