Kötü haberler peş peşe geliyor sınırımızdaki koronavirüs dehşetinde ölü sayısı artıyor

İran’da Hoy kentinde meydana gelen deprem sonrasında koronavirüs salgınıyla ilgili de son gelişmeler aktarıldı. Yapılan açıklamaya göre, virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 8’e yükseldi.

DÜNYA 23.02.2020, 14:26 23.02.2020, 15:18 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Kötü haberler peş peşe geliyor sınırımızdaki koronavirüs dehşetinde ölü sayısı artıyor

İran’da Hoy kentinde meydana gelen deprem sonrasında koronavirüs salgınıyla ilgili de son gelişmeler aktarıldı. Yapılan açıklamaya göre, virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 8’e yükseldi. İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu olan Kiyanus Cihanpur, ülkede görülen yeni tip koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısının 8 olduğunu aktardı.

İran’da Koronavirüs Dehşeti Büyüyor

Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs can almaya devam ediyor. Son olarak Türkiye’nin sınır komşusu olan İran’da baş gösteren ölümcül virüsle ilgili İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Cihanpur yeni bilgiler paylaştı. Verilen bilgilere göre ülkede görülen yeni tip koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 8’e yükseldi. İran devlet televizyonunda açıklamalarda bulunan Cihanpur, ülke genelinde 15 kişide daha koronavirüs tespiti yapıldığını ve vaka sayısının toplamda 43’e yükseldiğini hayatını kaybedenlerin sayısının 8 olduğunu aktardı.

Çin’de Son Durum Ne?

Çin’de ortaya çıkan ölümcül virüsle ilgili açıklama yapan Ulusal Sağlık Komisyonu, ülkede yeni tip koronavirüs tespiti yapılan kişi sayısının toplamda 76 bin 936’ya yükseldiğini ve bunlardan 10 bin 968’inin durumunun kritik olduğu belirtildi. Öte yandan ülkede son 24 saatte 648 virüs vakasının tespit edildiği ve toplamda hayatını kaybedenlerin sayısının 2 bin 444 olduğu bilgisi verildi. Aynı zamanda şimdiye kadar tedavi edilerek taburcu edilenlerin sayısının 22 bin 888 olduğu virüs bulaşma durumu şüpheli olan kişi sayısının ise 4 bin 148, tedbir amaçlı gözlem altına alınan kişi sayısının ise 106 bin 89 olarak azalma gösterdiği belirtildi.
 

Yorumlar (0)