Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a ne oldu? Kim Jong-un sağlık durumu kritik

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un sağlık durumunun kritik olduğu ve geçirdiği bir ameliyat sonrasında hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

DÜNYA 21.04.2020, 12:13 21.04.2020, 12:18 Sema Topbaş
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a ne oldu? Kim Jong-un sağlık durumu kritik

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un sağlık durumunun kritik olduğu ve geçirdiği bir ameliyat sonrasında hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Amerikan medyasından gelen iddiaya göre, Kuzey Kore liderinin obezite, sigara tüketimi ve aşırı çalışmadan kaynaklanan bir sağlık problemi sebebiyle ameliyata alındığı ancak sağlık durumunun kritik olduğu aktarıldı.

Hayati Tehlikesi Bulunuyor

Geçirdiği ameliyat sonrasında kendine gelemediği iddia edilen Kim Jong-un’un hayati tehlikesinin devam ettiği bilgisi verildi. CNN Internatıonal ise söz konusu haberi ABD’li bir yetkiliyi kaynak göstererek servis etti.

Kim Jong-un Neden Ameliyat Oldu

banner32
Dünya gündeminde sıklıkla yer alan ve genel olarak nükleer füze denemeleri, aldığı ilginç kararlar ve ABD Başkanı Trupm ile olan restleşmesi ile manşetlerde yer alan Kim Jong-un’un aşırı sigara tükettiği, düzensiz şekilde beslenmeye bağlı olarak obezite problemi yaşadığı ve çok fazla çalışmak sebebiyle yorgunluğa bağlı bazı belirtileri olduğu ve bu sebeple yaşadığı sağlık problemi nedeniyle ameliyata alındığı iddia edildi.

Durumu Kritik

ABD medyasının iddialarına göre, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un geçirdiği ameliyatın ardından kendine gelemediği ve hayati tehlikesinin devam ettiği bilgileri paylaşıldı. Haberin kaynağı ABD’li bir yetkilinin verdiği bilgilere dayandırılırken söz konusu ABD’li yetkili Kim Jong-un’un bir ameliyat geçirdiğini doğruladı. Kuzey Kore liderinin sağlık problemi ile ilgili verilen bilgilerin doğru olduğunu söyleyen yetkili ancak bu sağlık probleminin şiddetinin bilinmediğini aktardı. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@