Macron Trump’ın eleştirdiği o sözleri bu kez yüzüne baka baka söyledi

Macron Trump’ın eleştirdiği o sözleri bu kez yüzüne baka baka söyledi

DÜNYA 03.12.2019, 18:55 Sema Topbaş
Macron Trump’ın eleştirdiği o sözleri bu kez yüzüne baka baka söyledi

Fransa’nın Cumhurbaşkanı olan Emmanuel Macron yaptığı NATO eleştirisini bu kez ABD Başkanı Donald Trump’ın yüzüne karşı söyledi. Bugün başlayan NATO Zirvesi’nde Fransa Cumhurbaşkanı Macron daha önce NATO ile ilgili yaptığı eleştirilerin arkasında durdu.

Tarihi NATO Zirvesi'nde Önemli Açıklamalar

Bugün gerçekleştirilen tarihi NATO Zirvesi’nde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ABD Başkanı Donald Trump’tan önemli açıklamalar geldi. Daha önce yaptığı açıklamada NATO’nun beyin ölümü gerçekleşti diyen Macron bugün yaptığı açıklamada NATO ile ilgili söylediği sözlerin arkasında olduğunu ve daha güçlü bir NATO’dan yana olduğunu dile getirdi.

Macron’dan Terörle Mücadele Açıklaması

Açıklamalarında Türkiye’ye de yer veren Macron, Türkiye konusunun stratejik bir konu olduğunu belirtirken uzun vadeli bir barışın sağlanması içinse düşmanın kim olduğuna net bir şekilde bakmak gerektiğini söyledi. Öte yandan Fransa Cumhurbaşkanı Macron terörle daha etkin mücadele edilmesi gerektiğini cümlelerine ekledi.

Trump’tan Tepki Gelmişti

Tarihi NATO Zirvesi’nden hemen önce Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un ‘NATO’nun beyin ölümü gerçekleşti’ sözlerine tepki gösteren ABD Başkanı Donald Trump Fransa’nın NATO’ya en fazla ihtiyaç duyan ülkelerin başında geldiğini ve bu tarz açıklamaların çok tehlikeli olduğunu söylemişti. Macron’un cümlelerinin oldukça aşağılayıcı olduğunu söyleyen Trump, S-400 tartışmalarıyla ilgili olarak da konuştu. S-400 tartışmalarına kısaca değinen Trump, Obama döneminde Türkiye’ye Patriot satmadıklarının altını çizdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@