Netanyahu Süleymani’nin öldürülmesi üzerine Yunanistan ziyaretini yarıda kesti

İran Devrim muhafızlarına bağlı Kudüs gücü komutanı General Kasım Süleymani'nin, ABD tarafından düzenlenen hava harekatında öldürülmesi nedeniyle dünya karıştı. Bu gelişmenin ardından İsrail başbakanı Binyamin Netanyahu Yunanistan'a yaptığı resmi ziyaretini yarıda keserek ülkesine geri dönme kararı aldı.

Netanyahu Süleymani’nin öldürülmesi üzerine Yunanistan ziyaretini yarıda kesti

İsrail Başbakanlık Basın Ofisi Bugün yazılı bir açıklama yaparak Yunanistan ziyaretinde olan Netanyahu'nun ziyaretini yarıda keseceğini ve birkaç saat içerisinde ülkeye geri döneceğini duyurdu.

ABD saldırısında öldü

ABD tarafından düzenlenen hava saldırısında İran Devrim Muhafızlarına Bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'ni öldürülmesinin ardından İsrail ordusu bir açıklama yaparak İsrail işgali altında bulunan Suriye toprağı Golan tepelerinde bulunan Hermon Kayak Merkezi'ne saldırı düzenlenmesi göz önünde bulundurulduğu ve bu nedenle de merkezin bugün kapalı tutulacağını açıklamıştı.

İsrail'de yoğun gündem

İsrail Savunma Bakanı Naftali Bennett yaşanan gelişmelerin ardından durum değerlendirmesi yapmak üzere Genelkurmay Başkanı Aviv Kohav'ın da aralarında bulunduğu üst düzey askeri yetkililerle başkenti Tel Aviv'de bir araya gelecek. Aynı zamanda İran'ın Süleymani'nin öldürülmesine misilleme yapabileceği endişesi taşıyan İsrail, dış temsilciliklerde bulunan güvenlik önlemlerini iki katına çıkardı.

ABD Savunma Bakanlığı açıkladı

ABD Savunma Bakanlığı Bugün sabah saatlerinde bir açıklama yaparak İran Devrim muhafızları ordusuna bağlı Kudüs gücü komutanı general Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis'in, kendileri tarafından Bağdat Havalimanı yakınında düzenlenen saldırı sonucunda öldürüldüğünü duyurmuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@