O ülkede koronavirüs yasağına uymayan 15 kişi öldürüldü

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede eden Kenya'da alınan tedbirleri ihlal eden 15 sivilin, polis tarafından vurularak öldürüldüğü bildirildi.

DÜNYA 03.06.2020, 22:32 Şener Koştu
O ülkede koronavirüs yasağına uymayan 15 kişi öldürüldü

Kenya'da polis, yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında alınan sokağa çıkma yasağını ihlal eden 15 kişiyi vurarak öldürdü.

Polis 31 Sivile İşkence Yaptı

Kenya'da yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele edebilmek için sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Ülkede parlamentonun kurduğu Bağımsız Polislik Gözetim Kurumu'nun yaptığı açıklamaya göre ülkede uygulanan kısmi sokağa çıkma yasağını ihlal eden 15 sivil polis tarafından vurularak öldürüldü. Ayrıca 31 sivile polis tarafından işkence yapıldığı ve yaşanan bu olaylar ile ilgili gerekli soruşturmanın yürütüldüğü bilgisine de açıklamada yer verildi.  

Koronavirüs 71 Can Aldı

Kenya parlamentosu ülkede yeni tip koronavirüs salgınının yayılımını engellemek için akşam 19.00 ile sabah 05.00 saatleri aralığında sokağa çıkma kısıtlaması uyguluyor. Kenya'da salgının görüldüğü günden bu yana toplamda 2 bin 93 kişiye yeni tip koronavirüs enfekte oldu. Ülkede yeni tip koronavirüs salgınından dolayı toplamda 71 kişi hayatını kaybetti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@