Öldürülen Kasım Süleymani’nin cenazesinde izdiham çıktı çok sayıda ölü ve yaralı var

Bağdat’ta düzenlenen suikast sonucunda hayatını kaybeden İranlı General Kasım Süleymani’nin Kirman’da düzenlenen cenaze töreninde izdiham yaşandı.

Öldürülen Kasım Süleymani’nin cenazesinde izdiham çıktı çok sayıda ölü ve yaralı var

Bağdat’ta düzenlenen suikast sonucunda hayatını kaybeden İranlı General Kasım Süleymani’nin Kirman’da düzenlenen cenaze töreninde izdiham yaşandı. Süleymani’nin defnedilmek üzere getirildiği Kirman’daki cenaze töreninde yaşanan izdiham sonucunda 35 kişinin hayatını kaybettiği 48 kişinin de yaralandığı bilgisine ulaşıldı.

Yüzbinler Sokak ve Caddeleri Doldurdu

Bağdat’ta ABD’nin düzenlediği operasyonla öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani’nin cenazesi defnedilmek üzere memleketi Kirman’a getirildi. Sokak ve caddeler yüzbinlerce insan ile dolduğu görülürken cenaze töreninde yaşanan izdiham sonucunda hayatını kaybedenler ve yaralananlar olduğu belirtildi. AA’dan alınan bilgilere göre, cenazede yaşanan izdiham sonucunda 35 kişi ölürken 48 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

Kırmızı Bayrak Çekildi

İran Kum kenti yakınlarında yer alan Cemkeran’da el-Kaim Camii kubbesine ABD tarafından düzenlenen saldırı sonucunda hayatını kaybeden İranlı Komutan Kasım Süleymani için kırmızı bayrak çekildi. Çekilen kırmızı bayrağın İran tarihinde bir ilk olduğu öğrenildi.

ABD İçin 13 İntikam Planı

Süleymani’nin öldürülmesinin ardından ABD ile İran arasında tansiyon düşmüyor. Son olarak İran’ın en üst düzey güvenlik yetkililerinden olan Ali Şemhani 13 intikam planlarının olduğunu söyleyerek ABD’ye göz dağı verdi.

Amerikalılar İçin Tarihi Bir Kabus Olacak’

İran’dan tehditler gelmeye devam ederken İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri ve ruhani lider Ayetullah Hameney’in askeri danışmanı Ali Şemhani’nin açıklamalarında, Amerikalılara yönelik konseyde şimdiye kadar 13 intikam planının ele alındığını ve bu senaryolar arasında en zayıf olanda bile anlaşılsa bunu hayata geçirmelerinin Amerikalılar için tarihi bir kabus olacağı belirtildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@