Öldürülen Kasım Süleymani’nin yerine geçen isim ABD’ye meydan okudu

İran Devrim Muhafızları’na bağlı olan Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin öldürülmesinin ardından yerine Tuğgeneral İsmail Kani getirildi. Süleymani’nin ardından yerine geçen Kani, ‘Tüm Ortadoğu’da Amerikalıların cesetlerini görmek için sabırlı olun.’ diyerek ABD’ye meydan okudu.

DÜNYA 03.01.2020, 23:44 03.01.2020, 23:58 Sema Topbaş
Öldürülen Kasım Süleymani’nin yerine geçen isim ABD’ye meydan okudu

İran Devrim Muhafızları’na bağlı olan Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin öldürülmesinin ardından yerine Tuğgeneral İsmail Kani getirildi. Süleymani’nin ardından yerine geçen Kani, ‘Tüm Ortadoğu’da Amerikalıların cesetlerini görmek için sabırlı olun.’ diyerek ABD’ye meydan okudu. ABD’ye sert mesajlar veren Kani, herkesin Orta Doğu’nun dört bir yanında Amerikalıların cesetlerini görmek için sabırla beklemesini söyleyerek tehditlerde bulundu.

Havaalanına Düzenlenen Füzeli Saldırıda Öldürüldü

İran Devrim Muhafızları’na bağlı olan Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve İran yanlısı Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis Irak’ın Başkenti Bağdat’ta havaalanına düzenlenen füze saldırısı sonucunda öldürüldü. Irak devlet televizyonunda yayınlanan haberlerde, Süleymani ve Ebu Mehdi’nin Bağdat’ta havalimanı yolunda araçlarına yönelik düzenlenen saldırıda öldürüldüğü bilgisini aktardı.

İran Haberleri Doğruladı

İran devlet televizyonunda yayınlanan haberlerde de Süleymani ve Ebu Mehdi’nin Bağdat’ta araçlarına düzenlenen suikast ile öldürüldüklerini doğruladı. Ayrıca haberlerde saldırının ABD helikopterleri tarafından gerçekleştirildiği ifadelerine de yer verildi.

Öldürülen Kasım Süleymani’nin yerine geçen isim ABD’ye meydan okudu

Ölüm Talimatı Trump’tan Geldi

Diğer yandan tüm dünyanın kitlendiği olayla ilgili ABD Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İran devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı olan Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’nin öldürülmesi ile ilgili operasyonun ABD Başkanı Donald Trump’ın talimatıyla gerçekleştirildiği belirtildi.

Yerine Tuğgeneral İsmail Kani Getirildi

Gerçekleştirilen suikast sonrasında öldürülen Süleymani’nin yerine Tuğgeneral İsmail Kani getirildi. Göreve getirilen Kani yaptığı açıklamalarda ABD’ye sert mesajlar verdi.

Öldürülen Kasım Süleymani’nin yerine geçen isim ABD’ye meydan okudu

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@