Ölümcül virüs Dünya Sağlık Örgütü’ne de sıçradı! Sonuçlar pozitif çıktı

Yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili tüm dünyanın gözünü kulağını çevirdiği Dünya Sağlık Örgütü’nde virüs baş gösterdi. Dünyanın en büyük salgın örgütü olan Dünya Sağlık Örgütü’nde 2 çalışanın test sonuçlarının pozitif çıktığı öğrenildi.

DÜNYA 17.03.2020, 13:46 17.03.2020, 17:02 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Ölümcül virüs Dünya Sağlık Örgütü’ne de sıçradı! Sonuçlar pozitif çıktı

Yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili tüm dünyanın gözünü kulağını çevirdiği Dünya Sağlık Örgütü’nde virüs baş gösterdi. Dünyanın en büyük salgın örgütü olan Dünya Sağlık Örgütü’nde 2 çalışanın test sonuçlarının pozitif çıktığı öğrenildi. Örgüt Sözcüsü Lindmeier açıklamasında, 2 çalışana yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığını ve bu durumda şu anda teyit edilmiş 2 vakanın bulunduğunu ifade etti.

2 Çalışanın Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı

Koronavirüs kapsamında tüm dünyanın yakından takip ettiği dünyanın en büyük sağlık örgütü olan Dünya Sağlık Örgütü'nde koronavirüs tespiti yapıldı. Alınan bilgilere göre, kurumun 2 çalışanına yapılan koronavirüs testi sonuçları pozitif çıktı. Kurumun Sözcüsü Lindmeier'den konuyla ilgili gelen açıklamada, test sonuçları pozitif çıkan 2 çalışanın ofislerinde olmadığı ve söz konusu virüs belirtilerini evlerinde göstermeye başladıklarını daha sonrasında da koronavirüs testlrinin pozitif çıktığını ifade etti. 

Dünya Sağlık Örgütü Kuruluş Amacı

Dünya Sağlık Örgütü, tüm dünya halklarının sağlığını koruma amacıyla 7 Nisan 1948 tarihinde kurulmuştur. Kuruluş amaçları arasında tüm dünyada barış ve güvenliğin sağlanması açısından halkların sağlığının önemli olduğu öngörülmüştür. Yapısal olarak Birleşmiş Milletler'e bağlı olan bu kurum Uluslararası bir örgüttür. Dünya Sağlık Örgütü, tüm dünya genelinde ortaya çıkan hastalıklar, bu hastalıkların çözümleri ve tplum sağlığı ile ilgili uluslararası çalışmalar yürütmektedir. Dünya Sağlık Örgütünün amaçları olarak en temel maddeler, sağlık alanlarında yapılan tüm uluslararası çalışmalarda yönetici olarak hareket etmek, Birleşmiş Milletler'in isteği ile baskı, savaş ve manda altında olan ülkelerdeki toplum sağlığını korumak ve topluluklara sağlık hismeti götürerek acil yardımlarda bulunmak. Ana ve çocuk sağlığının olumlu yönde olması için hareketlenmek. Teşhis yöntemlerini olduğunca standart halde tutmak. Sağlık alanında bütün insanığa bilgi sağlamak, tavsiye vermek ve ihtiyaı olan herkese yardımda bulunmaktır. 


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@