Putin’den kritik COVID-19 virüsü açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, küresel bir salgına dönüşen ve Rusya'da da görülen yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

DÜNYA 20.04.2020, 18:39 Şener Koştu
Putin’den kritik COVID-19 virüsü açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesindeki COVID-19 virüsü salgınıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından yapılan kritik açıklamanın en önemli detayı ise Rusya’nın COVID-19 virüsü salgınında zirve noktayı görmediği oldu.

Zirveyi Düzleştirmek Lazım

banner32
Dünyayı esir alan yeni tip koronavirüs salgınını durdurmak için bilim adamları yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürürken, COVID-19 virüsü dünya genelinde binlerce can almaya devam ediyor. Hükümet üyeleriyle video konferans görüşmesi yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesindeki yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Putin, zirveyi düzleştirmek için tüm gayretlerin sarf edilmesi gerektiği üzerinde önemle durdu.

Virüsün Yayılımı Kontrol Altında

Ülkesindeki yeni tip koronavirüs salgınının kontrol altında olduğuna değinen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Rusya’da 4 bin 268 kişinin daha yeni tip koronavirüs testi pozitif çıktı. Bu yeni rakamla birlikte Rusya’da yeni tip koronavirüs enfekte olan kişi sayısı 47 bin 121’e ulaştı. Son 24 saat içerisinde 44 kişi daha COVID-19 virüsü salgınından dolayı hayatını kaybetti. Bu rakamla birlikte Rusya’daki can kaybı sayısı toplamda 405 kişiye ulaştı.” dedi.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@