Soğuğa yenik düştü Gözleri açık can verdi

Katil Esed rejiminin saldırılarından kaçarak Türkiye sınırına göç eden Bebek İman Ahmed Leyla soğuk havaya dayanamadı ve gözlerini bile kapatamadan can verdi

DÜNYA 14.02.2020, 18:16 Sinan Kılıç
Soğuğa yenik düştü Gözleri açık can verdi

SAMS (Suriye Amerikan Doktorları Derneği )nin yaptığı yazılı açıklamada, sabahın ilk saatlerinde bir kız çocuğunun Afrin ilçesindeki kurumun desteklediği bir sağlık merkezine babasının kucağında getirildiğini bildirdi. Gelene kadar bebeğin soğuktan donarak can verdiği kaydedildi.

Sağlık kurumunda gelmeden 3 saat önce öldü

Afrindeki Şifa hastanesi'nde görevli sağlık personeli, bebeğin hastaneye gelmeden 3 saat önce öldüğünü tespit ettiklerini ve gözlerinin açık olduğunu söyledi.

gözleri açık ölen bebek

İsmini vermek istemeyen görevli ayrıca açıklamada bulundu :

"Kız bize geldiğinde kalbi durmuştu. Babası camları olmayan bir barakada yaşadıklarını, şiddetli soğuğa maruz kaldıklarını söyledi. Bize göre bebeğin şiddetli soğuk algınlığı sonucu nefesi kesilmiş ve kalbi durmuş. Geldiğinde buz gibiydi. Cildinin (morarmış) rengi ve göz bebekleri de bunu gösteriyordu."

Bebeğin 1.5 yaşında ve 4 - 5 kilo civarında olduğu belirtildi

Hastanenin raporunda, beslenme yetersizliği çeken bebeğin kilosunun sadece 4.5 kg olduğu ve ayrıca bebeğin "Serebellar Atrofi" (Beyincik hacim küçülmesi ) şle mücadele ettiğini belirttiler.

Yorumlar (2)
Ersoy 5 ay önce
Cehennem seni bekliyor Katil Esed
mavikan 5 ay önce
Allah kahretsin belasini versin bu cocuklari bu durumlara zorlayanlari..
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@