Somali'de terör saldırısında 90 kişi hayatını kaybetti

Somali’den gelen terör saldırısı haberi dünyayı sarstı. Somali'nin başkenti Mogadişu’da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda en az 90 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Hayatını kaybedenler arasında Türk mühendislerin olduğu da iddia edildi.

Somali'de terör saldırısında 90 kişi hayatını kaybetti

Afrika ülkelerinden Somali'nin başkenti Mogadişu’da Maliye Bakanlığı yakınlarında bombalı araçla korkunç bir saldırı düzenlendi. Saldırıda en az 90 kişinin hayatını kaybettiği 60 kişinin de yaralandığı belirtildi.

2 Türk vatandaşın hayatını kaybettiği açıklandı

NTV tarafından ulaşılan Türkiye'nin Somali Büyükelçisi Mehmet Yılmaz yaptığı açıklamada 2 Türk vatandaşın hayatını kaybettiğini teyit edildiğini ifade etti. Güvenlik ve Askeri Strateji Uzmanı Abdullah Ağar ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada korkunç saldırıda hayatını kaybedenler arasında 4 Türk mühendisin de yer aldığının öne sürüldüğünü dile getirdi.

Polisler ve üniversite öğrencileri de var

Somali'de düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden 90 kişi arasında 17 polisin olduğu öğrenilirken aynı zamanda üniversite öğrencilerinin de saldırı sırasında bölgede bulunduğu ölenler arasında öğrencilerinde olduğu ifade ediliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@