Son dakika: İtalya’da koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 158’e yükseldi

Koronavirüs salgınından Çin’den sonra en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya’da ölenlerin sayısı 349 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle 2 bin 158’e ulaştı.

DÜNYA 16.03.2020, 21:08 16.03.2020, 22:29 Sinem Ramazanoğlu
Son dakika: İtalya’da koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 158’e yükseldi

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs can almaya devam ediyor. Çin’den sonra en çok can kaybının yaşandığı ülkelerden biri olan İtalya’dan kötü haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak 349 kişinin hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı 2 bin 158’e yükseldi.

Sivil Savunma Genel Müdürü açıklama yaptı

Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli tarafından düzenlenen basın toplantısında, ülkede yeni tip koronavirüsten ölenlerin sayısının 349 kişi artarak 2 bin 158'e yükseldiğinin bilgisini verdi.

İsviçre hükümeti ohal ilan etti

Koronavirüs salgının hızlı bir şekilde yayılıp, can almaya devam etmesinin ardından İsviçre hükümeti ülkede olağanüstü hal ilan etti. Olağanüstü hal kararının alınmasının ardından 8 bin ordu mensubu salgınla mücadele çalışmalarına katılacak, hastane ve sağlık görevlilerine lojistik ve güvenlik hizmeti verecek.

Aynı zamanda eğlence yerleri, restoranlar ve kamusal etkinlikler iptal edilirken, bankalar, tren istasyonları, oteller, benzin istasyonları, postaneler ve kamu idareleri açık kalmaya devam edecek.

İsviçre’de koronavirüs  salgının 2 bin 353 tespit edilirken, 18 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@