Süleymani ve Mühendis'in cenazelerini ABD markası araçlar taşıyacak

ABD tarafından düzenlenen suikastle öldürülen Kasım Süleymani ve el-Mühendis'in cenazelerini ABD markası Chevrolet'in pickuplarının taşıyacağı gözlerden kaçmadı.

DÜNYA 04.01.2020, 12:10 Şener Koştu
Süleymani ve Mühendis'in cenazelerini ABD markası araçlar taşıyacak

ABD tarafından düzenlenen füzeli suikast sonucunda yaşamlarını yitiren İran Devrim Muhafızları Kudüs Güçleri Komutanı Kasım Süleymani ve İran yanlısı Haşdi Şabi örgütünün Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis’in cenazelerinin ABD otomobil markası Chevrolet’in pickupları ile taşınacağı öğrenildi.  

Pazar Günü Defnedilecek

banner32
ABD tarafından düzenlenen suikastle öldürülen ülkesinde ve bölgesinde çok sevilen Kudüs Güçleri Komutanı Kasım Süleymani’nin Pazar günü İran’ın Kirman kentinde düzenlenecek cenaze töreninin ardından toprağa verileceği bildirildi. Cenaze merasimiyle ilgili yazılı bir açıklama yapan Kasım Süleymani’nin ailesi, Süleymani için ilk cenaze töreninin bugün Irak’ın başkenti Bağdat’ta düzenleneceğini, daha sonrada cenazenin Tahran’a getirileceğini, Pazar günü sabah saatlerinde de Ali Hamaney’inde katılacağı ikinci bir cenaze töreninin Tahran Üniversitesi’nde düzenleneceğini ifade etti.

Cenaze Töreni İçin Hazırlıklar Yapılıyor

Irak’ın başkenti Bağdat’ta düzenlenecek cenaze töreni için hazırlıklara gece saatlerinden itibaren başlandı. Hazırlıklar ile ilgili görüntüler ise sosyal medyada bolca paylaşılıyor. Kasım Süleymani ve Ebu el-Mühendis’in cenazelerinin taşınacağı araçlarla ilgili bir detay ise gözlerden kaçmadı. ABD’nin düzenlediği suikast sonucunda yaşamlarını yitiren Süleymani ve Mühendis’in cenazelerini ABD otomobil markası Chevrolet’in pickupları taşıyacak.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@