Süleymani’nin kızından ABD’ye tehdit elinde silahla minbere çıkıp meydan okudu

ABD’nin talimatıyla Bağdat’ta düzenlenen operasyonda öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü eski Komutanı Kasım Süleymani’nin kızı Zeynep Süleymani Cuma namazının hemen ardından minbere çıkarak ABD’ye meydan okudu.

DÜNYA 10.01.2020, 17:28 Sema Topbaş
Süleymani’nin kızından ABD’ye tehdit elinde silahla minbere çıkıp meydan okudu

ABD’nin talimatıyla Bağdat’ta düzenlenen operasyonda öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü eski Komutanı Kasım Süleymani’nin kızı Zeynep Süleymani Cuma namazının hemen ardından minbere çıkarak ABD’ye meydan okudu. Elinde silahla minbere çıkan Zeynep Süleymani babası için daha önce yaptığı intikam yeminini yineledi.

Cuma Namazı Sonrası Minbere Çıkarak ABD’yi Tehdit Etti

Bağdat’ta öldürülen Süleymani sonrasında  ABD-İran arasında gerilim yükselirken Süleymani’nin kızı Zeynpe Süleymani’nin intikam yemini de devam ediyor. Kirman şehrinde Cuma namazının hemen ardından minbere çıkan ve elinde silah olduğu görülen Zeynep Süleymani, babasının intikamını alacağını söyleyerek ABD’ye karşı tehditlerini tekrarladı.

banner32

‘Babama Rakip Olamadığın İçin Onu Füzelerle Hedefledin’

Geride bıraktığımız günlerde Lübnan’da Hizbullah’a bağlı yayın yapan Al-Manar TV kanalına açıklamalarda bulunan Zeynep Süleymani, Trump’a seslenerek, babasına rakip olamayacağını rakip olamadığı içinde onu füzelerle hedeflediğini eğer öyle olsaydı onunla yüzleşebileceğini belirtmişti.

Babasının İntikamının Alınacağından Emin Olduğunu Söylemişti

Zeynep Süleymani’nin katıldığı TV kanalındaki yayın İran televizyonlarında da aktarılmış ve yakından takip edilmişti. Babası Kasım Süeymani’nin şehitliğinin kendilerini asla kırmayacağını ve intikam arayışlarının sonuna kadar devam edeceğini vurgulayan Zeynep Süleymani, babasının intikamını alacağından emin olduğu Hasan Nasrallah’ı selamladığını söyledi. Düzenlenen suikastle hayatını kaybeden Kasım Süleymani’nin iki kızı ve üç oğlu var.

Kasım Süleymani Suikasti

Irak’ın Başkenti Bağdat’ta Uluslararası Havalimanı’nda insansız hava aracıyla düzenlenen hava operasyonunda öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü eski Komutanı Kasım Süleymani ve beraberindeki 9 kişi sonrasında ABD-İran arasında gerilim çıkmıştı. ABD Başkanı Donald Trump ise olayla ilgili yaptığı açıklamada, Süleymani’nin çok sayıda ABD vatandaşının ölümünden sorumlu olduğunu söylemiş ve ABD’nin bu operasyonu savaş başlatmak için değil aksine savaşı önlemek için düzenlediğini söylemişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@