Suudi Arabistan bu sene Hac olacak mı sorusunun yanıtını verdi

Suudi Arabistan'dan bu sene Hac olacak mı sorusuna yanıt geldi. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren açıklamayı yapan Suudi Arabistan Hac hazırlığı yapanların planlarını ertelemesini istedi.

Suudi Arabistan bu sene Hac olacak mı sorusunun yanıtını verdi

Suudi Arabistan bugün bir açıklama yaparak bu yıl hac için ülkeye gelmeyi düşünen Müslümanlara planlarınızı erteleyin çağrısında bulundu. Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten, dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını ile ilgili endişe duyduklarını belirterek Müslümanlara bu yıl hac ziyareti için plan yapmadan önce bir süre daha beklemeleri çağrısı yaptı.

Hızlı karar vermeyin

banner32
Benten açıklamasında Suudi Arabistan'ın Hacılara ve umrecilere hizmet vermeye tamamen hazır olduğunu belirtirken bu şartlar altında krallık ve Müslümanların ve vatandaşların sağlığını korumanın öncelikli olduğunu dile getirdi. Bu nedenle bütün dünyadaki Müslümanlara çağrıda bulunan Benten, durum netleşene kadar tur operatörleriyle anlaşma yapmadan önce beklemelerini rica etti.

Umre ziyareti için vize alanların ücreti iade edilecek

Ayrıca Sağlık Bakanlığı ile birlikte karantinadan önce umre için ülkede bulunanları ve halihazırda ağlayan otelleri den etmediklerini belirten Benet, umre ziyareti için bize alan ancak karantina nedeniyle ülkeye gelemeyen kişilere ücret iadesi yapacaklarını söyledi.

2 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyordu

Suudi Arabistan tarafından daha önce koronavirüs salgını nedeniyle umre ziyaretleri askıya alınmıştı. Aynı zamanda Müslümanlar için kutsal kabul edilen Mekke ve Medine'ye girişlerinin yasaklandığı ülke de bu yıl hac için yaklaşık 2 milyon kişinin ziyarete gelmesi bekleniyordu.

Yorumlar (1)
Ali 5 ay önce
Çok doğru bir karar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@